סגור

המנהל האזרחי הרס 4 מבנים של האיחוד האירופי בהר חברון

המנהל האזרחי הרס ארבעה מבנים הסמוכים ליישוב כרמל בדרום הר חברון שנבנו במימון האיחוד האירופי בניגוד לחוק. עובד ארד מ'רגבים': "זה רק קצה הקרחון של עיר בלתי חוקית שהאיחוד האירופי מסייע לרש"פ להקים"

חדשות כיפה
ה באב התשעו
,
09 באוגוסט, 2016 10:16
דוברות הר חברון

דוברות הר חברוןצילום: דוברות הר חברון

הבוקר אחרי תקופה ארוכה של פעילות משפטית, הרס המנהל האזרחי ארבעה מבנים ערביים לא חוקיים שנבנו בשטח c ללא היתר.

בחודש האחרון הופתעו תושבי היישוב כרמל בהר חברון לגלות מספר מבנים שנבנו סמוך לגדר הישוב שסמל האיחוד האירופי מתנוסס עליהם. המועצה האזורית הר חברון יחד עם תנועת "רגבים" פנו למינהל ואף הוציאו מכתב התראה להריסת המבנים. אתמול אחהצ ביקרה השרה איילת שקד בהר חברון וביישוב כרמל ושמעה סקירה על היקפי הבניה הלא חוקית במרחב, כאמור עם בוקר הרסו כוחות המנהל חלק מהמבנים עליהם התנסוס דגל האיחוד האירופי.

עובד ארד, מנהל מחלקת השטח בתנועת רגבים המפקחת על בניה בלתי חוקית הוסיף הבוקר בנושא:

"המבנים של האיחוד האירופי שנהרסו ליד היישוב כרמל הם רק קצה הקרחון של עיר בלתי חוקית שהאיחוד האירופי מסייע לרשות הפלשתינית להקים בדרום הר חברון". לדבריו של ארד אנחנו בתחילת הדרך מבחינת אכיפה כנגד מה שעלול להיות קטסטרופה היסטורית: "פעילות האכיפה של המנהל האזרחי היא בהחלט התחלה חשובה שאנו מברכים עליה, אבל אסור להסתפק בה. האכיפה נגד העיר הבלתי חוקית חייבת להמשך בכל העוצמה"

יוחאי דמרי ראש מועצת הר חברון: "הבוקר פעלו רשויות החוק כנגד עברייני בנייה ומיצו את הדין בזריזות, אני מקווה שזו תחילתה של מגמה שכן עד כה המסר שעבר באי אכיפת החוק הוא שמדינת ישראל מעלימה עין ומכשירה את הבניה. הדבר הביא לצמיחה בהיקפי הבניה הלא חוקית של הערבים."

כך זה היה נראה לפני:

(צילום: דוברות הר חברון)

וכך אחרי:

(צילום: דוברות הר חברון)

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אלונה סער ומלך זילברשלג צילום: צילום מסך, טוויטר

אלונה סער נגד יעל בר זוהר: "החליטה להשתמש בחומרים שהיו לה עם מלך מלפני שנה"

קרא עוד