המלחמה בזנות: 71 חברי כנסת חתומים על הצעת החוק להפללת לקוחות

הצעת חוק הפללת לקוחות זנות, תעלה בשבוע הבא לדיון והצבעה בוועדת השרים לענייני חקיקה. יוזמת החוק ח"כ מועלם רפאלי: "חייבת להיות הפללה יחד עם השיקום והרחבת המענים הרווחתיים"

משה ויסטוך 11/07/17 07:16 יז בתמוז התשעז

המלחמה בזנות: 71 חברי כנסת חתומים על הצעת החוק להפללת לקוחות
שולי מועלם בראש השדולה, צילום: דוברות

חוק הפללת לקוחות זנות ממשיך לקרום עור וגידים. אתמול (שני), התקיימה ישיבת וועדת המשנה לסחר בנשים וזנות, בשיתוף נציגות ממשרד המשפטים שדנה בדרכים לגבש ולקדם את ההצעה.

הצעת החוק, צפויה לעלות ביום ראשון הקרוב להצבעה בועדת השרים לענייני חקיקה והיא צפויה לעבור, מאחר ויש לה תומכים רבים. במשרד המשפטים פועלים להקמת ועדה בין משרדית שתטפל בהצעה ותגבש אותה.

יוזמת החוק ויו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ שולי מועלם רפאלי, אמרה כי בהצעה יש אמירה ערכית, מוסרית  יהודית ואנושית. לדבריה, הגיע העת לקדם את החוק "ויעידו על כך 71 חברי כנסת החתומים עליו"

"ברור לכולנו", היא ציינה, "שעלינו לעלות מדרגה ושחייבת להיות הפללה יחד עם השיקום והרחבת המענים הרווחתיים. אני שמחה על אימוצו של המודל הפלילי והעברת המסר החד משמעי שצריכת זנות היא דבר פלילי".

עם זאת, היא הדגישה את החשיבות שהרחבת ההתייחסות מעבר לפן הפלילי, "במקביל נהיה חייבים לתהליכי חינוך , הסברה ושינוי תודעה. הקולות המתנגדים שאנחנו שומעים נובעים מההכרה שאנחנו קרובים לשלב הקריטי והמטרה מבחינתם לטרפד את החוק. אסיים במילים שפתחתי מתוך נבואתו של מיכה: 'הגיד לך אדם מה טוב ומה ה' דורש ממך , כי אם עשות משפט ואהבת חסד והצנע לכת עם אלוקיך'".

חבר ארגון רבני ורבניות בית הלל, הרב יונתן פיינטוך, נכח גם הוא בדיון ואמר: "אנחנו עומדים בערב י"ז בתמוז ושלושת השבועות, שבהם מתאבלים על חורבן ירושלים ובית המקדש, כשברקע דברי הנביאים על מציאות של זנות ברחובות ירושלים כתופעה ירודה והרסנית מבחינה רוחנית ואנושית, שמטמאת את הארץ ומובילה לחורבנה".

לדבריו, "על הרקע הזה במיוחד נכון להשמיע קול של תמיכה בקידום נמרץ של הליך חקיקת החוק להפללת לקוחות הזנות, ששואף לצמצמם את ההיקפים של תופעת הזנות הקשה במדינת ישראל. חקיקת החוק היא אמירה חשובה וערכית של התנגדות חריפה לקיומה של תעשיית הזנות, והכרה רגישה במציאות האכזרית היומיומית שבה מצויות הנשים שבמעגל הזנות".

הרב פיינטוך הוסיף כי "בחקיקת החוק יש גם שאיפה מעשית להצלת נפשות – ניסיון לסייע לאלפי הנשים שהתגלגלו למציאות הזו מתוך מצוקה ובעל כורחן, ונפגעות מכך יומיום וסופגות נזקים בלתי הפיכים, לצאת מהמעגל הקשה הזה".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר