המח"ט נגד הרב הראשי טוען: החייל אלאור אזריה לא פעל מתוך סכנת חיים

מפקד חטיבת חברון אל"מ יריב בן עזרא התייחס בשיחה סגורה עם אנשי מילואים לפרשת שממשיכה להעסיק את צה"ל: "האירוע הזה יצר את התחושה שאנחנו זורקים אותו לכלבים"

אפרת קרסנר, כיפה
י באייר התשעו
,
18 במאי, 2016 9:20
IDF Spokesperson/FLASH90

IDF Spokesperson/FLASH90צילום: IDF Spokesperson/FLASH90

מפקד חטיבת חברון, אל"מ יריב בן עזרא, התייחס השבוע בשיחה סגורה עם מפקדים בגדוד מילואים לפרשת החייל היורה בחברון. בדבריו, שפורסמו אמש (ג') בערוץ 10, דחה בן עזרא את האפשרות שהחייל אלאור אזריה פעל מתוך מחשבה, שהוא וחבריו נתונים בסכנת חיים.

"לפני שהוא מתחיל את הירי הוא אפילו מוריד את הקסדה, הוא בא לחבר שלו ואומר לו 'בואנ'ה, מחבל שבא להרוג אותנו צריך להרוג אותו'. כל העניין הזה של 'סכנת חיים, מטענים', כל הדברים האלו, זה נכנס בשעות הצהריים המאוחרות כשעורכי דין נכנסו לתמונה", אמר המח"ט.

בן עזרא שיתף את המפקדים בתחושותיו בעקבות הסערה הציבורית שהתפתחה, "האירוע הזה יצר את התחושה כאילו שמה שנקרא אנחנו זורקים אותו לכלבים. ביצוע הירי הוא תקלה. אגב, כל הסובבים אותו אומרים בדיוק אותו דבר. אף אחד לא הרגיש שם סכנת חיים".

המח"ט הוסיף ותקף את מעורבותם של פוליטיקאים ורבנים בנושא של הוראות הפתיחה באש שממשיכים לטעון "הקם להורגך השכם להורגו". הוא מיקד חלק מהביקורת ישירות ברב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף, "כשרב ראשי במדינת ישראל, שהרבה אוכלוסיה במדינת ישראל מה שהוא אומר זה בשבילם 'לימין שור', בא ואומר 'מחבל צריך להרוג ושלא יבוא איזה רמטכ"ל...' ומנפנף ככה ביד, חברים, להגיד שזה לא משפיע? זה משפיע".

אל"מ בן עזרא הזהיר גם מהתפרצות מחודשת של גל הטרור, ורמז כי ללא תהליך מדיני, ההסלמה היא רק שאלה של זמן. "צופים שההסלמה תחזור, היא לא נעלמה . על זמן שאין שום שינוי אסטרטגי בשטח, אין שום סיבה שייעלמו החיכוכים או העימותים".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 נתניהו ובנט. ידעו ימים יפים יותר צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

ימינה מאיימת על נתניהו: "נקדם חוקים נגד שחיתות"

קרא עוד