המהדורה נסגרת

חודשיים אחרי ההשקה החגיגית, נסגרת המהדורה הדיגיטאלית של מקור ראשון

אפרת רוט-הלוי 02/08/09 00:00 יב באב התשסט

המהדורה נסגרת

לאחר חודשיים בלבד החליטו ב"מקור ראשון" לסגור את המהדורה הדיגיטלית של העיתון. במקור ראשון טוענים כי הסיבה היא שדרוג האתר הקיים, אבל לעובדי העיתון יש תשובות אחרות.

לפני כחודשיים השיק העיתון "מקור ראשון" מהדורת צהריים דיגיטלית בהשקעה של כחצי מיליון שקלים. המהדורה הדיגיטלית הופצה מידי יום בשעה 14:00, וכללה כ- 32-40 עמודי חדשות, כלכלה, ספורט, אקטואליה ועוד. השקת המהדורה הדיגיטלית לוותה בהבטחה גדולה כי מנויים רבים עומדים להצטרף. אולם, בתשעה באב לאחר שהחזיקה מעמד חודשיים בלבד, נסגרת כעת המהדורה הדיגיטאלית.


גליון אחרון מתשעה באב


הורדת המהדורה הדיגיטלית לא הפתיעה את כותבי העיתון. בניגוד לעמדה הרשמית של העיתון מספרים העובדים כי המהדורה נתקלה בקשיים רבים ועוד בהקמתה ניבאו את סופה. ככל הנראה הקשיים הכלכליים אליהם נקלע העיתון, והממשק הבעייתי הם שהכריעו את הכף.

"כולם מראש נתנו חודשיים גג למהדורה הזאת. הייתה הרגשה שכל הזמן מנסים דברים חדשים כאשר ממילא אין לעיתון כסף להחזיק את עצמו" טוענים כותבים בעיתון המעדיפים שלא להיחשף, "משכורות העובדים קוצצו כאשר המשכורת כבר נמוכה, והרעיון הזה הוא פשוט משהו חדש שבא על חשבון משהו אחר. זה היה נראה לא רציני ורעוע מלכתחילה".


העובדים טוענים כי המנכ"ל,מנחם אביצור, הודיע שמפרסמים רבים עומדים בתור בעוד שבפועל לא היו כאלה, רק מספר אלפים בודדים הצטרפו כמנויים, ולמרות האזהרות סירב מנכ"ל העיתון לשמוע.

"הטכנולוגיה באתר הייתה כשלון טוטאלי" טוענים בעיתון "זאת ככל הנראה הסיבה המרכזית לנפילת האתר. הממשק לא נוח ואחרי זמן קצר מעצבן מאוד. המון אנשים אמרו את זה בישיבות, אבל המנכ"ל טען שזה שטויות".

עם סגירת המהדורה הדיגיטלית טוענים במערכת "מקור ראשון" כי לא היו פיטורי עובדים. לקביעה זו לא יסכימו עובדי המהדורה שקיבלו הודעה בערב תשעה באב על סיום עבודתם במהדורה. "בערב חורבן הבית היו הפיטורים וזה מאוד סמלי בעיני" אומר אחד העובדים. עובד אחר הוסיף כי "או שיפטרו את כולנו או שנמשיך לעבוד בעיתון, כרגע אין לנו מושג, אני כבר מתחיל לחפש עבודה".

ממערכת "מקור ראשון" נמסר בתגובה: "לאחר תקופת הרצה של המהדורה הדיגיטלית, ובעיקר לאור הרישום הגדול שהתבצע למהדורה, אנו ניגשים במהלך החודש הקרוב לתהליך שדרוג כללי של המערכת הטכנולוגית של האתר.

העבודה על המערכת תיארך מספר שבועות ואנו מקווים לחזור לקראת החגים עם מהדורה דיגיטלית משופרת וידידותית יותר לקוראים".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר