הח"כים הדתיים מתאחדים סביב מועד פטירתו של הרב קוק

חברי הכנסת הדתיים טוענים כי הציונות הדתית מתעלמת ממועד פטירתו של אחד ממנהיגיה המרכזיים. באיחוד נדיר הם קוראים לעלייה המונית לקברו, בג' באלול הקרוב

אורי פולק
ח באב התשעא
,
08 באוגוסט, 2011 14:40

צילום:

חברי הכנסת הדתיים מתאחדים סביב מועד פטירתו של הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל, החל מדי שנה בג' באלול. על פי מכתב שמפרסמים היום (ב') חברי הכנסת יעקב כץ, אורי אריאל, אריה אלדד, מיכאל בן ארי, אורי אורבך, זבולון אורלב והשר דניאל הרשקוביץ, הציונות הדתית מתעלמת ממועד פטירתו של הרב קוק במהלך השנים האחרונות, זאת על אף העובדה כי מדובר באחד ממנהיגיה המרכזיים.

"הגותו של הרב קוק תופסת את כותל המזרח של כל בית מדרש וכל בית ציוני דתי, אך למרבה הצער, יום פטירתו לא תפס את מקומו הראוי לו", כותבים חברי הכנסת, המציינים כי "רק אלפים בודדים פוקדים את ציונו הקדוש בחלקת הנביאים בהר הזיתים".

"האבסורד הוא שעשרות אלפים מבני הציונות הדתית נוסעים לאוקראינה להשתטח על קברי צדיקים, אך את קברי צדיקנו בהר הזיתים, הם כמעט ולא פוקדים", קובלים חברי הכנסת. לטענתם, "דווקא על רקע תופעות הפילוג בציונות הדתית, ראינו לנכון לבוא ולבטא את המאחד בין כולנו".

חברי הכנסת יוזמים, אפוא, עלייה המונית של בני הציונות הדתית לקברו של הרב קוק, שלטובתה יועמדו הסעות מסובסדות ודרכי גישה שיתואמו עם כוחות הביטחון. מכתבם של חברי הכנסת הועבר לכלל ראשי הישיבות התיכוניות והגבוהות בישראל, בבקשה כי ירתמו ויגיעו עם תלמידיהם לאירוע.


עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מטוסים, מסוקי קרב וכלי טיס נוספים של צה"|ל תקפו אמש בסוריה. ארכיון צילום: פלאש 90. עופר צידון

בתגובה להנחת המטען: צה"ל תקף יעדים בסוריה

קרא עוד