הופר הסכם בין המפד"ל ל"אמונה"

במפד"ל זועמים על כך שחרף הסכם רוטציה שנקבע בין חברת מועצת העיר ירושלים עדנה פרידמן לבין עו"ד הרצל יחזקאל, פרידמן מסרבת לעזוב את תפקידה. פרידמן בתגובה: "ההסכם איננו חוקי"

אורי פולק 04/07/11 15:28 ב בתמוז התשעא

הופר הסכם בין המפד"ל ל"אמונה"
גילה ברנד-cc-by, צילום: גילה ברנד-cc-by

ח"כ זבולון אורלב כינס היום (ב') מסיבת עיתונאים בה טען כי הסכם הרוטציה במועצת העיר ירושלים בין עדנה פרידמן המכהנת כחברת מועצה לבין עו"ד הרצל יחזקאל שהיה אמור להחליפה בתפקיד לפני כחודשיים - הופר על ידי תנועת "אמונה".

בתקופה האחרונה נפגש ח"כ אורלב עם פרידמן מספר פעמים כדי לשכנעה לפנות את מקומה. במקביל לפגישות שקיים אורלב, נפגשו גורמים ב"אמונה" עם פרידמן, ביניהם גם ליאורה מניקה, יו"ר אמונה, חנה מלמד, יו"ר מכללת אמונה והנהגת סניף אמונה בירושלים שדרשו ממנה לכבד את הסכם הרוטציה ולהתפטר. ח"כ אורלב הבהיר כי דוד הדרי, סגן ראש העיר, הודיע לפרידמן וכן לראש העיר וליו"ר אמונה כי על עדנה פרידמן לקיים ולכבד את הסכם הרוטציה.

"עדנה פרידמן נבחרה בסניף רק למקום החמישי. הסכם הרוטציה הבטיח לה את המקום השלישי שבזכותו היא מכהנת כיום כחברת מועצת עיר. רק אמות מידה מעוותות ומסולפות יכולות לגרום לאי כיבוד ההסכם", אמר היום ח"כ אורלב. במסיבת העיתונאים הציג ח"כ אורלב מסמכים המפריחים את טענתה של פרידמן, לפיו ההסכם שנקבע איינו חוקי וכמו כן הסכים כי מועצת סניף המפד"ל תעשה כל שידרש כדי לאשר את התפטרותה לאלתר.

"זה פוגע קשות בתנועה ובאמינותה של המפד"ל", מסר אורלב לכיפה. "ראינו בגב' פרידמן כח צעיר ומשכיל עולה וכעת אני נדהם והמום מהתנהגותה. למרות שישבתי איתה מספר פעמים והפצרתי בה לפנות את מקומה היא סירבה להתפטר. מאחר שהיא איננה מייצגת את היושר הציבורי והמוסר של המפד"ל אני רואה בכך מעשה אנטי מוסרי החמור יותר מאשר לעבור למפלגה אחרת".

ח"כ אורלב הוסיף כי "כאשת חינוך אני מצפה ממנה לנהוג ביושר, בהגינות, באמינות ובמוסריות ותתפטר. במידה והיא תמשיך לסרב נאלץ לגשת לבית דין רבני-ציוני וכאישה דתייה אני מקווה שהיא תיאות לקבל את הכרעת הרבנים שיקבעו בין היתר על ידה".

חברת מועצת העיר ירושלים, עדנה פרידמן, מסרה בתגובה כי "ההסכם הנ"ל נולד בחטא מאחר והיה איום של הרצל יחזקאל שאם הוא לא יחתום ותובטח לו רוטציה, הוא ידאג לעיוות התוצאות הדמוקרטיות שהתקבלו בסניף המפד"ל. לא רציתי לפגוע בייצוג שנבחר דמוקרטית של הציבור הדתי לאומי טרום הבחירות. דרישתי החד משמעית לפני חתימת ההסכם שהוא יובא לאישור סניף המפד"ל נענתה בשלילה".

פרידמן הוסיפה כי "חצי שנה מאוחר יותר הסתבר לי שכך גם דורשת חוקת המפד"ל, כך שההסכם כלל לא חוקי. לפני מספר שבועות נודע לי שההסכם ההיסטורי בין המפד"ל לאמונה קובע כי מקום שלישי משוריין לאישה לקדנציה מלאה. הסכמים חוקיים יש לכבד".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר