הגרעינים התורניים: לא נקבל תרומות מהקרן החדשה לישראל

ארגון "קרן קהילות" המאגד עשרות גרעינים תורניים פרסם הוראה כוללת שלא לקבל כל מימון מכספי "הקרן החדשה לישראל". מנכ"ל הארגון: הקרן תומכת בארגונים שפועלים נגד ישראל

אורי פולק
כח בניסן התשעא
,
02 במאי, 2011 0:00
יח"צ, אם תרצו

יח"צ, אם תרצוצילום: יח"צ, אם תרצו

"קרן קהילות", ארגון הגג של למעלה מ-40 גרעינים תורניים ברחבי הארץ, פרסם היום (ב') המלצה לכלל הגרעינים התורניים בישראל, שלא לקבל כל מימון מכספי הקרן החדשה לישראל.

הודעת הארגון מגיעה על רקע פניות של הקרן החדשה לישראל, שנמסרו באחרונה, אשר מזמינה קהילות שבכוונתן לקיים "תיקון ליל שבועות" להגיש מועמדות לקבלת מענק לאירועי לימוד ופעילויות בחג זה. המענק הוצע לארגונים עבור פעילויות והוצאות האירוע וכן סיוע ביצירת קשר עם דוברים ומרצים בתחום הצדק החברתי וזכויות האדם.

ואמנם, בין הארגונים קיבלו פניות גם מספר לא מבוטל של גרעינים תורניים אשר עמדו בקריטריונים של הקרן. לאחר דיון בנושא הוחלט כאמור להורות לכלל הגרעינים שלא לשתף פעולה עם היוזמה. "לאחר שנודע לנו כי הקרן החדשה עומדת מאחורי מענק זה, הודענו למנהלי הגרעינים התורניים שאין לקחת חלק ביוזמה מכיוון שהקרן החדשה מעורבת בתמיכה לארגונים הפועלים נגד מדינת ישראל וצה"ל", הסביר מנכ"ל "קרן קהילות", שי תובל.

"אנו נגביר את הפעילות השנה בחג השבועות בכל רחבי הארץ ונעסוק יחד עם הקהילות במכלול הנושאים התורניים והחברתיים הנובעים מחג זה. הגרעינים יוותרו בגאווה על התמיכה הכספית של הקרן החדשה ויגייסו ממקורות אחרים את הכספים הנדרשים לטובת פעילות זו", הוסיף תובל.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ממשלה מורחבת. ישיבת ממשלה צילום: פלאש 90, מארק ישראל סלם

נתניהו לראשי בלוק הימין: חלוקת התפקידים בתקשורת - פייק ניוז מוחלט

קרא עוד