הביט בתמונות מפינוי בית הכנסת בנווה דקלים, ופרץ בבכי

לראשונה מאז הקמתו ביקר ח"כ זבולון כלפה, תושב עצמונה לשעבר, במוזאון גוש קטיף, יחד עם ח"כ שולי מועלם. למראה התמונות לא הצליח לעצור את הדמעות

חנן גרינווד, כיפה 11/08/14 17:04 טו באב התשעד

הביט בתמונות מפינוי בית הכנסת בנווה דקלים, ופרץ בבכי
מאיר אליפור, צילום: מאיר אליפור

ח"כ זבולון כלפה שנעקר מעצמונה בדיוק היום לפני תשע שנים (ט"ו באב תשס"ה) ציין את האירוע בביקור מיוחד שערך במוזיאון גוש קטיף בירושלים ביחד עם חברת הכנסת שולי מועלם רפאלי.

במשך שנים נמנע ח"כ כלפה מלבקר במוזיאון בשל החוויות הקשות מהגירוש. אבל אתמול, שש שנים לאחר פתיחתו של המוזיאון בירושלים נעתר ח"כ כלפה להזמנתו של מנהל המקום שלמה וסרטייל והגיע לביקור טעון ומרגש במוזיאון במהלכו העלו השניים זיכרונות רבים ומשותפים מימי המאבק והעקירה.

(צילום: מאיר אליפור)

ח"כ כלפה לא הצליח לעצור את הדמעות מול תמונות הפינוי מבתי הכנסת בנווה דקלים בכי המגרשים והמגורשים על רקע שירת "תפילה לעני כי יעטוף". הוא נזכר בשבת האחרונה בגוש החרב, כאשר היישובים האחרונים שנותרו על תילם היו קטיף נצרים ועצמונה שפונו בשבוע שלאחר מכן. "זו היתה שבת קשה שרובנו היינו מעדיפים לשכוח" סיפר.

(צילום: מאיר אליפור)

בהתייחסו ליום הגירוש אמר ח"כ כלפה: "מפקד הגירוש מעצמונה היה איש אטום שגרם לי לשבר ולחוסר אמון בבני אדם. מרוב שפחדו שהחיילים יהיו אנושיים ויתפרקו נתנו להם פקודות שימנעו מהתושבים לסדוק את חומת ההגנה שיצרו סביבם, פינו אותנו חיילים עם מבט מזוגג".

(צילום: מאיר אליפור)

ח"כ כלפה אמר לאחר הביקור: "המהלך לשבור את רוחנו לפרק את קהילות גוש קטיף לארבע כנפות הארץ לא צלח וכיום תשע שנים אחרי, הילדים שנעקרו מובילים את חייליהם לעזה לשחרור הדרום מהאיום הביטחוני. השקט והביטחון יבואו רק אחרי שנוכל לשוב ולבנות את ארצנו בכל מרחביה ובעיקר בגוש קטיף".

(צילום: מאיר אליפור)

ח"כ שולי מועלם- רפאלי אמרה: "גוש קטיף קיים לנצח בלבבות כולנו, אנשי הגוש אנשי חסד שהחוסן שלהם הקרין על כולנו. בימים אלה של שלהי מלחמת צוק איתן אנו נדרשים שוב ושוב לברר לעומק את הקשר שלנו לעם לארץ ולזהות היהודית. בבירור הזה אנשי גוש קטיף מאירים לנו את הדרך בבחירה בחיים של עשייה וצמיחה ובהחלטה שלא לנתק קשר עם העם המדינה והאמירה שמחלחלת מקטון ועד גדול עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה. גוש קטיף הוא תמרור אזהרה לכולנו- לעולם לא עוד לא עוד גירוש יהודים מבתיהם. בעזרת השם נשוב ונבנה את א"י כולה"

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר