סגור

האם איחוד הרשויות בשומרון נבלם?

ראש מועצת אלקנה, מהמתנגדים הבולטים לאיחוד, טען במכתב לשר הפנים כי בעקבות הודעה מטעם משרדו על קיום בחירות במועצה האזורית, לא ניתן לבצע את המהלך

חדשות כיפה
ג בטבת התשעח
,
21 בדצמבר, 2017 10:49
השומרון

השומרוןצילום: פלאש 90

ראש מועצת אלקנה, אסף מינצר פנה אמש (ד') לשר הפנים אריה דרעי, ולאלף פיקוד המרכז רוני נומה במכתב שבו יידע אותם על כך כי בעקבות קביעת מועד הבחירות האזוריות לחודש מאי הקרוב, לא יתאפשר איחוד הרשויות בשומרון שאותו ניסה דרעי להוביל. במסגרת יוזמתו של דרעי היו אמורים להתאחד היישובים אלקנה, שערי תקווה, עץ אפריים ואורנית.

המכתב נשלח בעקבות מכתב אחר שיצא השבוע מלשכת הממונה ביהודה ושומרון מטעם משרד הפנים אל ראשי המועצות האזוריות ביהודה ושומרון, שם יידע אותם כי באופן סופי יתקיימו הבחירות בתאריך 29.05.2018. ההודעה נשלחה לאחר שלא נחתם צו לדחיית הבחירות, ועל כן ביקש הממונה למנות ועדת בחירות במליאת המועצה תוך ימים ספורים.

 לדברי ראש מועצת אלקנה, שהינו מהמתנגדים הבולטים למהלך האיחוד, ההודעה מצד משרד הפנים מאשרת כי איחוד היישובים - אשר לו היה מאושר היה אמור להביא לדחיית הבחירות למועצה האזורית - ירד מסדר היום.

במכתב ששיגר מינצר לשר הפנים הוא הדגיש כי אין לרעיון האיחוד עוד כל זכות קיום: "במצב דברים זה שמערכת הבחירות כבר בעיצומה, מובן שכבר לא עומדת על הפרק אפשרות דחייתן. במצב זה מוסרת מאליה מסדר היום כל אפשרות להמשך בחינה או קבלת החלטה בעניין איחוד רשויות באזור שבוודאי אינה יכולה להתבצע תוך כדי מערכת בחירות ואף לא בסמוך לה ונמתין לבחינת הדברים מחדש לאחר הבחירות ברשויות האזוריות והמקומיות".

מינצר הוסיף הבוקר כי: "רעיון האיחוד נולד בחטא. למרות שכלל הגורמים המעורבים, כדוגמת מתאם הפעולות בשטחים האלוף פולי מרדכי והממונה על יו"ש במשרד הפנים אבנר כהן, הבהירו בצורה ברורה כי אין לקדמו בתקופה זו, עדיין גורמים בעלי אינטרס ניסו לדחוף את הנושא בכל הכוח.

"מצב הדברים הנתון מבהיר מעל לכל צל של ספק, כי אותם גורמים בעלי עניין לא יוכלו לבצע מחטף כפי שביקשו לעשות, זאת בהתבסס בין היתר על קביעת בגץ שכבר פסל מקרה דומה בעבר. אנו שמחים על החלטת משרד הפנים לקיים את הבחירות האזוריות והמקומיות כסדרן ובכך למוסס את רעיון האיחוד שהטיל צל כבד על פגיע חמורה באיכות חייהם של אלפי תושבי האזור".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

גבי אשכנזי  צילום: Miriam Alster/Flash90

אשכנזי: "תכנית טראמפ משמרת את הביטחון והרוב הלאומי"

קרא עוד