סגור

האלוף גרשון הכהן: החיילים של וינטר באים עם אלוהים לעבודה, לא רק למלחמה

האלוף גרשון הכהן התייחס לפרשת דף המפקד של מח"ט גבעתי עופר וינטר וכן לתפקידו ביישום תכנית ההתנתקות: "המעשה שלי בהתנתקות היה מעשה דתי"

חנן גרינווד, כיפה
כז בתשרי התשעה
,
21 באוקטובר, 2014 9:30
פלאש 90

פלאש 90צילום: פלאש 90

"הצבא לא הוטרד מדף המפקד של עופר וינטר כי החיילים שלו הם מבת ים, אשדוד וקריית מלאכי והם באים עם אלוהים לעבודה ולא רק למלחמה" כך אמר אמש (ב') האלוף גרשון הכהן הפורש בימים אלה מצה"ל.

בדיון שהתקיים במכון הישראלי לדמוקרטיה בנושא "אתוס הלחימה של צה"ל" אמר האלוף הכהן על שתיקת המטה הכללי בעניין דף המפקד של מח"ט גבעתי עופר וינטר: "לפעמים התגובה הנכונה היא לא להתייחס. את הצבא זה לא הטריד כי החיילים של עופר וינטר הם מבת ים, אשדוד וקריית מלאכי והם באים עם אלוהים לעבודה ולא רק למלחמה. השפה הזו פשוטה בעיניהם. זו גם ההשקפה של הרבה ערבים ודרוזים שאני מדבר איתם: הם יודעים שכשאתה הולך למלחמה כדאי שאלוהים יהיה איתך".

בנוגע לשאלה האם הכנסת אלוהים לשדה הקרב לא עלולה להוביל למקרים של אי ציות למפקד אמר האלוף הכהן: "המעשה שלי בהתנתקות היה מעשה דתי. אנשים חושבים שברגע האמת השארתי את אלוהים בבית וצייתי לחוק המדינה. ממש לא! אני ביררתי לעצמי והבנתי שרצון האל בעבורי בשנת 2005 הוא לציית לחוק המדינה".

נשיא המכון לדמוקרטיה ח"כ לשעבר יוחנן פלסנר אמר בדיון כי שאלת אתוס הלחימה של צה"ל ומה מניע את החיילים היום מעלה שאלות כבדות והמכון לא ירפה מהנושא. "מדובר בסוגיה שתלך ותתעצם בשנים הקרובות ואנחנו מתכוונים להעמיק בחשיבה כדי להתמודד עם השאלות שעולות כאן. אנו נפנה גם לצה"ל כדי להציע לו שותפות בחשיבה הזו. דבריו של וינטר עשויים להרחיק ציבור שאינו מאמין באלוהים או שמרגיש שאינו מחובר לשפה הזו ולערכים אלו. יש בכך סכנה".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ח"כ יצחק פינדרוס צילום: ללא

ח"כ פינדרוס בכנס 'כיפה' ו'עתים': "שיקסע. מי שהתגיירה גיור צה"לי היא לא יהודיה"

קרא עוד