סגור

האיחוד הלאומי וחד"ש נגד פינויים בשעות הלילה

במסגרת שיתוף פעולה נדיר בין סיעת הימין לבין סיעת השמאל הקיצוני, מנסים חברי הכנסת יעקב כ"ץ ודב חנין למנוע מרשויות החוק מלפנות מתיישבים או פלסטינים, החל משעות הערב

אורי פולק
טז בשבט התשעב
,
09 בפברואר, 2012 12:11

צילום:

שיתוף פעולה מפתיע בין "האיחוד הלאומי" לבין סיעת השמאל הקיצוני חד"ש: חברי הכנסת יעקב (כצל'ה) כ"ץ ודב חנין, הגישו הצעת חוק משותפת המבקשת להגן על בעלי בתים בלתי חוקיים העומדים בפני הריסה. על פי הצעת החוק, בית לא חוקי לא ייהרס בשעות הערב, החל מ-18:00 ועד 8:00 בבוקר למחרת.

הצעת החוק של חברי הכנסת תובא לאישור ועדת השרים לחקיקה ביום ראשון הקרוב, בה ייקבע אם הקואליציה תתמוך בהצעה בהצבעה במליאת הכנסת. חברי הכנסת נימקו את הצעת החוק בכך שמדובר בשמירה על כבוד האדם, גם במקרים בהם מדובר בדיירים המחזיקים בנכסים בלתי חוקיים.

הצעת החוק מבוססת על מקרים בהם פונו מתיישבים ביהודה ושומרון, או פלסטינים, באישון לילה ומבלי שניתנה להם ההזדמנות הלגיטימית לפנות את רכושם בצורה מסודרת מן הבית. פינויים אלו בשעות הלילה אף גרמו לנזק פסיכולוגי ונפשי לילדים המתגוררים באותם בתים, תוך שהם מותירים בהם טראומה משמעותית.

"לא יעלה על הדעת שאנשים המוצאים מבתיהם בכפייה, גם אם בצדק, ייוותרו בחוץ ללא יכולת סבירה למצוא מחסה", כותבים הח"כים בהסבר להצעת החוק ומציעים כי במידה וצו ההריסה ימומש בשעות הלילה, בעלי הנכס יזכו לפיצוי הולם מהמדינה.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

תוצאה מהפרעות בלוד. תמונות דומות בעכו.  צילום: Yossi Aloni/Flash90

ראש ישיבת ההסדר בעכו: "לא עייפנו - תמשיכו להילחם"

קרא עוד