האיחוד האירופי מצלם את שטחי יהודה ושומרון באמצעות רחפנים

רחפן שהתרסק סמוך לדרום הר חברון והגיע לידי תנועת רגבים חשף מעקב של האיחוד האירופי אחר יישובים ישראלים ומקומות רגישים ביו"ש

אביטל טרקיאלטאוב 03/01/17 08:20 ה בטבת התשעז

האיחוד האירופי מצלם את שטחי יהודה ושומרון באמצעות רחפנים
פלאש 90, צילום: פלאש 90

תושב היישוב מעון, בדרום הר חברון, הבחין ברחפן צילום שהתרסק ביער הסמוך ליישוב, והעביר את שבריו לידי 'יחידת הרחפנים' של תנועת רגבים.

כרטיס הצילום שחולץ מהרחפן המרוסק חשף את זהות הצלמים- אנשי האיחוד האירופי בשיתוף פלשתינים, שצילמו במספר רב של סרטונים את היישובים הישראליים באיזור, בהם גם ממוקמים בסיסי צה"ל ואנטנות בטחוניות. כך מוסרים ב'רגבים'.

מהסרטון האחרון שקדם להתרסקות, בו מתועד היישוב מעון, מסתמנת ככל הנראה שיטת הפעולה שננקטה: הרחפן המריא מכפרים פלשתינים הסמוכים ליישובים הישראליים, וערך מעליהם גיחת צילום בת מספר דקות. במערכת הבטחון, ככל הנראה, לא הכירו את פעילות התיעוד האסורה.

"מה שהתחיל בפעילות של בניה בלתי חוקית ממשיך כעת לפגיעה ביטחונית", אומר עובד ארד, מנהל מחלקת השטח בתנועת רגבים. "כבר שנים שהאיחוד האירופי מעורב בפעילות בניה בלתי חוקית ברחבי יהודה ושומרון, כעת מתברר שעובדי האיחוד האירופי, יחד עם פלשתינים, אף מתעדים יישובים ישראליים ומקומות רגישים ביהודה ושומרון. משרד החוץ חייב להגיב באופן חריף וחד משמעי כנגד פעילות זו, שמהווה חצייה של קו אדום ומסוכן".

הצילום האחרון של הרחפן שהתרסק:

[embed]https://www.youtube.com/watch?v=Hdx9059[/embed]

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר