דרוש מנהל

שנת הלימודים בפתח ועדין אין מנהל למינהל החינוך הדתי. ועדת האיתור: "מקווים לבחור עוד השבוע"

אפרת רוט הלוי 24/08/09 00:00 ד באלול התשסט

אילוסטרציה hoyasmeg-cc-by, צילום: אילוסטרציה hoyasmeg-cc-by
אילוסטרציה hoyasmeg-cc-by, צילום: אילוסטרציה hoyasmeg-cc-by

כבר שנה שאיש אינו עומד בראש "מנהל החינוך הדתי". שנת הלימודים עומדת להיפתח ועדיין לא ברור מי יהיה האדם שיעמוד בראש המנהל. ראש מנהל החינוך הדתי הקודם, הרב שמעון אדלר, הודיע על התפטרותו מהתפקיד כבר לפני כשנה. לאחר התפטרותו ,המועמד שהוביל להחליף את קודמו בתפקיד היה הרב אבי גיסר, רב היישוב עפרה. מינויו של הרב גיסר, דמות מוערכת מאוד במשרד החינוך, נפסל כיוון שנציבות המדינה לא הכירה בהכשרתו התורנית של הרב גיסר כמקבילה לתואר שני, הנדרש, על פי המכרז, לצורך קבלת התפקיד.

מאז ביטול המינוי לא עלתה הצעה קונקרטית למינוי אדם אחר שיעמוד בראש מינהל החינוך הדתי.

למעשה, כבר שנה נותר התפקיד החשוב לא מאוייש.

היום, לאחר מכרז מחודש של נציבות שירות המדינה ישנם מועמדים חדשים לתפקיד: אסתי רוסט המשמשת כממלאת מקום ראש מינהל החינוך, הרב משה קליין, ראש אולפנת "צפירה", הרב אברהם ליפשיץ מנהל האולפנה בטבריה, וראש אולפנת מודיעין הרב אשר קורסיה.

ביום חמישי הקרוב אמורה לדון בנושא ישיבת האיתור ולבחור מי מבין המועמדים השונים יאייש את התפקיד, בתקווה שהפעם ימונה אחד כזה.

"אנחנו מתכוונים לבחור מועמד מתאים עוד השבוע כדי שבפתיחת שנת הלימודים תהיה כתובת" אומר גד דעי, יו"ר ארגון המורים הדתיים וחבר בוועדת האיתור. "שנה שלמה אין למי לפנות. במהלך השנה הזאת ראיתי כיו"ר הארגון שהצטברו פניות רבות בנושאים מהותיים, ובחירת מישהו שיהיה כתובת ישירה זה הגיוני מוסרי וחשוב מאוד בעיני".

הועדה, המונה כשבעה אנשים ממובילי החינוך הדתי, התכנסה כבר פעם אחת לדון בעקרונות הכללים וביום חמישי כאמור תראיין את המועמדים ותבחר את מי שישמש בתפקיד. "המגמה היא לראיין ולסיים את התהליך באותו יום" אומרים בועדה עם זאת מציינים כמובן שאין לדעת. הפעם למדו בוועדה את לקחי העבד ובדקו כי המועמדים כולם עומדים בקריטריונים שהוצבו מראש: תואר שני, ניסיון בניהול והוראה, והצגת המלצות.

ממשרד החינוך הסתפקו בתגובה הלקונית לפיה "ועדת האיתור יצאה לדרך ותבחר את המועמד הראוי ביותר". כעת כל שנותר הוא לחכות.

אל תשחקו אותה: כך תוכלו ללמוד בקלות את ההלכה. כל הפרטים >>

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר