44 יום לעומר: כל עוד הדר, שאול ואברה אינם, יש פגימה בגבורה שבמלכות

כפי שעשתה לאה גולדין, גם הרבנית שרה אליאש קוראת לממשלת ישראל להפגין מנהיגות ועוצמה ולהפעיל את סמכותה להשבת את הבנים החטופים מידי חמאס

הרבנית שרה אליאש 13/05/18 15:46 כח באייר התשעח

44 יום לעומר: כל עוד הדר, שאול ואברה אינם, יש פגימה בגבורה שבמלכות
מיזם ספירת העומר: נשים כותבות למען השבת הבנים, צילום: כיפה, באדיבות המשפחות

השבוע שחג השבועות חותם אותו מוקדש לספירת המלכות-לבחינת גילוייה השנים של המלכות.

מידת המלכות היא האחרונה משבע המידות ומקבלת מכולם. לה עצמה אין משלה כלום – "לית לה מגרמה כלום", בעוד שמידת החסד של היום הקודם באה להטעין את המלכות בביטול ,ענווה ואהבה באה מידת הגבורה המסייעת למלכות להפעיל את השפעתה ולתקן את העולם בתוקף.

ביום הזה עפ"י סולם התיקון העצמי-אנו בוחנים את דרך הפעלת סמכותנו, את הנקיות של רצוננו להשפיע, ואת נכונותנו להתגבר על הקשיים בדרך. האור הכללי של חסד ואהבה עומד ברקע והגבורה באה וממקדת אותו. מלך ומנהיג וכל אחד בתחום השפעתו זקוק ליכולת של ריכוז ומיקוד כדי להבחין בצרכים המדויקים של האנשים שבשליטתו. כאמהות המנהיגות משפחה אנו יודעות כמה כוח צריך בשביל הדיוק הזה.

ראינו בימים האחרונים את כוחה של מלכות ישראל מול אויביה-מפגן של גבורה והדר אך כל עוד הדר, שאול, וגם אברה מנגיסטו אינם איתנו יש פגימה בגבורה שבמלכות.

ההתעצמות הזוחלת של איראן וחיזבאללה בצפון, שהביאה לבסוף לפעולה, כמוה מההתעלמות מהעובדה שמבצע צוק איתן לא הסתיים כי יקירינו עדיין שם. כדבריה של לאה גולדין בכנסת: "אני דורשת שוועדת הביקורת תדרוש העברה מפורטת של כל הסחורות שהועברו לעזה מאז מבצע צוק איתן. כולל זכויות וכספים. אני דורשת לדעת אלו אמצעים ננקטו כדי שלא יגיעו לחמאס ובכמה השתמשו כדי שחמאס יחדש את מערך הלחימה הבא?". כאן באה הגבורה שבמלכות, ומשלימה את החסד שבמלכות.

משפחת גולדין  -קוראת למדינת ישראל להפעיל את סמכותה ולהשיב את הבנים. לא לוויתור ולכניעה כקמפיינים אחרים שהיו בעבר-אלא להשבת הגבורה למלכות-לתיקון עולם שיתבצע ע"י הפעלת מנופי לחץ הנמצאים בידינו.

אני מתבוננת בלאה גולדין-ורואה את הגבורה שבמלכות בהתגלמותה. מופת של מנהיגות אצילית- ביקורת רק במדה ורק עניינית. עדינות ותקיפות. ביום זה אני מצטרפת לקריאה: השיבו את הבנים.

הכותבת היא מרצה במכללת אורות ישראל, חברת הנהלת מועצת יש"ע ומנהלת אולפנת להבה לשעבר.

קראו את כל הטורים שנכתבו על ידי נשות הציונות הדתית למען שלושת החטופים

הרבנית שרה אליאש

הרבנית שרה אליאשצילום: באדיבות המצולמת

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר