43 יום לעומר: לא עוד מספר

אנו רגילות לספור 7 ברכות בחתונה, 8 ימי מילה ו-12 או 13 שנים לבת או בר המצווה. משפחות הבנים לעומתנו, נאלצות למנות כמעט 4 שנים מאז שראו את היקר להן מכל. אתי אורלב בטור שמאחל להן לחזור ולספור רק דברים שבשגרה

אתי אורלב 12/05/18 21:02 כז באייר התשעח

43 יום לעומר: לא עוד מספר
מיזם ספירת העומר: נשים כותבות למען השבת הבנים, צילום: כיפה, באדיבות המשפחות

ושוב אנחנו נפגשים בכל שנה עם הספירה. ספירת העומר.

ופתאום כשהתעכבתי לרגע, שמתי לב שאנחנו עטופים במהלך חיינו בכל כך הרבה מספרים וספירות שמלווים אותנו מרגע לידתנו ועד לפטירה.

רק כשעוצרים לרגע ומסתכלים סביב, מבינים שהמספרים והספירות הן בעלי משמעות. סופרת בכל יום את ספירת העומר (התקנתי אפליקציה שתזכיר לי...) ותוהה ביני לבין עצמי מה משמעות של ספירה, לשם מה, מה המטרה?

גיליתי שעבורי ספירה = צפייה/כמיהה/ערגה/תשומת לב. אנחנו היהודים, עם כזה מיוחד, ששום עניין לא כבדרך השגרה. כל פרט בעל משמעות. כל מספר חשוב בפני עצמו וחשוב לכלל. 

מתחתנים ומברכים 7 ברכות, נולד תינוק - סופרים 8 ימים לברית, חוגגים בת/בר מצווה בגיל 13/12,נשמה יוצאת מן העולם ויושבים שבעה, בכל שבוע סופרים את הימים, ראשון שני שלישי... ומחכים בצפייה לשבת שכבר תגיע., אנחנו מלאי צפייה בכל חודש כדי לציין את ראש החודש.

בכל אירוע וחג, התאריך והמספר הם הבסיס לכל. כי למספר יש משמעות. בספר שמות ובספר במדבר נערכים מפקדים של בני ישראל. אין עוד עם כמונו שהמספר כ"כ משמעותי עבורו. כל אדם נספר וכל אחד הוא מיוחד. 

לפני כמה ימים איבדנו בשיטפון 9 נערות ועוד נער. כל נער ונערה שאינם, הם לא רק מספר אלא עולם שלם שאיבדנו כולנו ובעיקר המשפחות שלהם.

אני חושבת על האמהות שסופרות את הימים עד שהילדים שלהם יחזרו אליהם. רובנו חולמות על החזרה שלהם שלמים ובריאים מהגן / מהלימודים / מהצבא והן כבר קרוב לארבע שנים מייחלות למראה פניהם.

בימים אלו של ספירת העומר, אני עומדת וסופרת וחושבת על כך שמספרים מייצגים אצלנו משמעויות נוספות מעבר למספר עצמו. וכל יום שעובר מקרב אותנו ומרחיק אותנו מההגדרות ומהיעדים שלנו. וכמה ציפיה יש בספירה הזו...

שנזכה לושבו בנים לגבולם, ושנספור רק דברים שבשגרה..

הכותבת היא סגנית ראש מינהל החמ"ד ותושבת כפר אדומים.

קראו את כל הטורים שנכתבו על ידי נשות הציונות הדתית למען שלושת החטופים

אתי אורלב

אתי אורלבצילום: באדיבות המצולמת

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר