שווין בין המינים בצה"ל? כנראה יש מימון רב מעבר לים

לדעתו של הרב משה צוריאל אפילו נער בן 10 מבין שאשה לא משתווה לגבר מבחינה פיזית. "ולעניין ההרס המוסרי, מי יוכל לערוב על טהרת הבנות? ומה עם הבנים שלא יוכלו לעמוד מול יצרם?" מאמר תמיכה לוחמני ברב אבינר וברב אליהו

הרב משה צוריאל
א בשבט התשעח
,
17 בינואר, 2018 20:03

צילום: פלאש 90. הדס פרוש

מי שאוהב את עם ישראל לא יכול לעמוד בצד ולשתוק על ההרס הרב שהנחיות צה"ל גורמים גם לביטחון ישראל נגד אויבינו, וגם להרס המוסר האישי של חיילינו האהובים.

אפילו נער בן עשר מבין שאין לשום אשה יכולת גבורה פיזית כמו לגבר, לשאת נשק כבד, לדלג על קיר, לצעוד בקצב מזורז מרחקים גדולים וכיו"ב. ההחלטה של המטכ"ל לצרף בנות לגדודים מעורבים מבשר רעות בקרָב הבא עם אויבינו, והקרָב בוא יבוא במוקדם או במאוחר.

האג'נדה לשווין בין המינים, גם במחיר סיכון חיי אדם, מראה על אטימות. וכבר כמה וכמה קצינים בכירים, ובכירים ביותר, שכבר היום במילואים, התריעו על כך. כנראה יש מימון רב מאגודות מעבר לים [הרוצים בהחלשתנו] למימוש המעורבות הנוראה הזאת.

ולעניין ההרס המוסרי, מי אינו יודע שלהשכין בנים ובנות, בגילאי 18-23 במחנה אחד וללא שמירה, מי יוכל לערוב על טהרת הבנות? ומה עם הבנים שלא יוכלו לעמוד מול יצרם? וכבר התלונות על פגיעות מיניות בצה"ל רבו כמו רבו. לעת הזאת, תמוה ביותר כיצד שר הבטחון שותק ואינו מתערב? וכיצד ראש הממשלה שותק ואינו מתערב? ממי הם חוששים?

גזירה זאת לערב את המינים, מה שלמיטב ידיעתי לא נמצאת בשום מדינה מתוקנת [שמעתי שכך המצב בקובה], היא קשה ביותר. העקשנות הזאת של מקבלי ההחלטות, לא לשנות כיוון, מורה שיש להם אינטרס מוזר בדבר. אני קורא לכל אוהב ישראל באמת למחות [בדרכי שלום] על גזירה נוראה זו.

הכותב שימש כמשגיח ומלמד בישיבות שונות וחיבר עשרות ספרי הגות

יש לכם מה להגיד? שלחו מאמר דעה למערכת
18.01.2018

1. מספר הערות לדברי הרב (פיסיקאי, ירושלים)

כבוד הרב טועה במספר נקודות במכתבו.
תחילה, הקביעה כי "אין לשום אשה יכולת גבורה פיזית כמו לגבר, לשאת נשק כבד, לדלג על קיר, לצעוד בקצב מזורז מרחקים גדולים וכיו"ב" היא כמובן לא מדוייקת - יש נשים רבות בעלות יכולות פיסיות גבוהות מגברים רבים הנמצאים בשרות קרבי. ייתכן שיש מיעוט נשים להם היכולות הפיסיות הנדרשות, ולכן יש צורך בסינון.
שנית, הרב חושב שאין שירות צבאי מעורב במדינות מתוקנות. האם ארה"ב אינה מדינה מתוקנת מבחינתו? טמדינות סקנדינביה? קל לבדוק ששם יש שירות מעורב, והרבה יותר מאצלנו.

מדינה מתוקנת מתעלה על רעיונות מיושנים וחסרי תפיסה במציאות כמו של צוריאל. כידוע היטב, החיים בחברה דתית הדוקה ככל שתהיה לא מגינה במאום מהטרדות ותקיפות מיניות. הפחד מהטרדות מיניות לא יכול להוות תירוץ לכפייה וחוסר שוויון נגד נשים.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
כוחות המשטרה ביצהר. ארכיון צילום: הקול היהודי

בעקבות האירוע הנהלת יצהר מבהירה: "אנו כמובן מתנגדים מכל וכל להשלכת האבנים"

קרא עוד