הבית היהודי, תפסיקו לנצל לטובתכם את חזונו של הרב קוק

לגיטימי מאוד שהרב חיים דרוקמן והרב צפניה דרורי יתמכו ברשימת הבית היהודי מהשיקולים הפוליטיים שלהם, אך אין זה לגיטימי כלל שרבנים יאמרו שרשימת הבית היהודי הביאה את החזון של הציונות הדתית להישגים מרשימים בעולם התורה ושהיא מזדהה עם חזונו של מרן הרב זצ"ל

הרב יצחק אריה קורן 17/02/15 16:23 כח בשבט התשעה

הבית היהודי, תפסיקו לנצל לטובתכם את חזונו של הרב קוק

עם כל הכבוד לרב חיים דרוקמן שליט"א - ולרב צפניה דרורי שליט"א מזקני בוגרי הישיבה הקדושה מרכז הרב , כבודו של מרן הרב זצ"ל חשוב לי לא פחות.

לא שיש כוח לומר - אלא שאין כוח לשתוק !

בתקופת היותה של רשימת הבית היהודי בממשלה דובר על אפשרויות של שינויים בהליכי הגיור אשר עלולים להביא לפרצות חמורות בהליכי הגיור , אשר קיימות לצערינו עוד לפני השינויים הללו .

כל המכיר את ספרי ההלכה של מרן הרב זצ"ל יכול לראות מתוך תשובתו בספרו "דעת כהן" סימן ק'נ לגבי נכרי שרוצה להתגייר והרופאים אומרים שסכנה היא לו למול מפני מחלתו , שמרן הרב זצ"ל הוא המחמיר הגדול ביותר בהלכות גירות , דאף במקום שאחרים מקילים כותב מרן הרב זצ"ל - וזו לשונו : " לעניות דעתי אין לעשות מזה כלל ספק , כי אין לשער גודל המכשלה שתצא מזה שיתפרסם הדבר שאפשר על פי סמך הרופאים להקל בהכנסת גרים כאלה בלא מילה , כי הלא בעוונותינו הרבים מקילין בקבלת גרים בשביל אישות שאי אפשר למחות הרבה פעמים , ואפילו על ידי מילה גם כן הגירות שלהם רפויה , ומה יהיה אם יפרץ הדבר להתיר בלא מילה , על כן אני אומר על זה ישתקע הדבר ולא ייאמר " .

וממשיך מרן הרב זצ"ל בתשובתו שם וכותב , וזו לשונו : "ולכן תעכב המילה אף במי שאי אפשר למול מפני שהרופאים אומרים שהמילה היא סכנה לו מפני מחלתו , דמה לנו באונסו הרי אינו מחוייב כלל להתגייר, ומאחר שאי אפשר למול ישמור שבע מצוות בני נח , ויהיה מחסידי אומות העולם ולא ידחוק עצמו להתגייר דווקא .

האם יעלה על הדעת לומר שעמדתה של רשימת הבית היהודי בנושא גיור מזדהה עם ההחמרות שנקט מרן הרב זצ"ל כמפורש בתשובתו .

בנוסף, העומד בראש הרשימה מסתפק בכך שאין הוא תומך באיסור סקילה וכרת (משכב זכור) אך הוא לא יתנגד להענקת זכויות לחיים בדרך זו שעליה כותב מחבר ספר החינוך שהיא ענין טינוף נמאס ומכוער מאוד בעיני כל בעל שכל .

האם שייך לומר שעמדתה של רשימת הבית היהודי המחושבת לפי עניינים קואליציונים וקולות בוחרים של אנשים שתאוותיהם גורמים להם להכשל בעבירה חמורה זו שבה מצווים אף הגויים (שכל ענינם שלא לקלקל את העולם ואין התורה דורשת מהם את תיקון העולם) נחשבת כהשגים מרשימים בעולם התורה.

כמו כן, בתקופת היותה של רשימת הבית היהודי בממשלה חדרה הכנסת לתוך בתי המדרש הקדושים , בהגבילה את מספר תלמידי הישיבות אשר יהיו זכאים ללמוד בעולם הישיבות המעמיד את העולמות כולם , כמובא באריכות בדברי הגאון ר' חיים מוואלזין זצוק"ל מייסד הישיבות בספרו "נפש החיים" שער ד' .

לאחר כל הדברים המובאים לעיל שארעו בתקופת היותה של רשימת הבית היהודי בממשלה. מוזר מאוד לומר שרשימת הבית היהודי הביאה את החזון של הציונות הדתית להשגים מרשימים בעולם התורה , ושהיא מזדהה עם חזונו של הרב קוק .

לגיטימי מאוד שהרב חיים דרוקמן שליט"א - והרב צפניה דרורי שליט"א יתמכו ברשימת הבית היהודי מהשיקולים הפוליטיים שלהם , אך אין זה לגיטימי כלל שרבנים יאמרו שרשימת הבית היהודי הביאה את החזון של הציונות הדתית להשגים מרשימים בעולם התורה ושהיא מזדהה עם חזונו של מרן הרב זצ"ל

תמיכה ברשימה פוליטית כלשהי אסור שתפריע את מנוחתו של מרן הרב זצ"ל אשר כל ימיו חי בקדושה וטהרה ונמצא עתה במנוחה נכונה על כנפי השכינה במעלות קדושים וטהורים כזוהר הרקיע מזהירים

הכותב הוא מבוגרי הישיבה הקדושה - ישיבת "מרכז הרב"

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר