דעה: מנשקי מזוזות? בואו לכיכר

האמירה הרעה, המוטעית והמסיתה של יאיר לפיד על כך שהכסף קבור בין יצהר לאיתמר היא הדוגמה הבולטת למסע ההכפשה. התשובה? תבואו לכיכר

יוסי דגן
כד באדר התשעה
,
15 במרץ, 2015 10:57
מאיר ברכיה

מאיר ברכיהצילום: מאיר ברכיה

בחודשים האחרונים זרמו כמים ההשמצות וההכפשות הגדולות ביותר כנגד ציבור של למעלה מ-400,000 איש המתגוררים מעבר לקו הירוק. כדי להגיע ל"מהפך" המיוחל, מחנה השמאל מוכן להיבנות על השיטה הישנה והטובה של הכפשת ציבור מסוים. זה עבד בבחירות הקודמות נגד החרדים, ובסיבוב הזה נבחרו המתיישבים ביו"ש כקורבן.

האמירה הרעה, המוטעית והמסיתה של יאיר לפיד על כך שהכסף קבור בין יצהר לאיתמר היא הדוגמה הבולטת למסע ההכפשה. בסיבוב הקודם הוא דיבר כך כלפי החרדים, ואכן, לאחר מכן כשר אוצר הוא קיצץ, חתך בתקציביהם והביא אותם לסף רעב. מעניין שמשום מה זה לא סייע לו לפתור את בעיות הכלכלה של ישראל, כפי שהבטיח. הוא גרם למקסימום נזק, אפס תועלת, אבל הצליח להיבנות אצל עדר מאמיניו באמצעות הכפשת ציבור שמי אם לא הוא, באצילותו, אמור להציל מפניהם.

בעבר היו מתיישבי יו"ש מואשמים במצב הביטחוני, הם אלו שבגללם לא בא השלום. אך לאחר שהבלוף הזה התפוצץ בדם ואש, עברה חזית ההסתה לטיעון חברתי-כלכלי. המתנחלים מקבלים יותר על חשבונכם אומרים לנו יאיר לפיד ושאר מנהיגי השמאל. הוא יודע כי זה שקר, שכבר 10 שנים לא נסלל כביש ביו"ש, הוא יודע שעקירת ישובים וגירוש של 150,000 איש יקפיצו את מחירי הדיור בתוך הקו הירוק לשמים, אבל הכל כשר בבחירות. התקשורת והשמאל בנו מצג שווא אדיר כאילו החיים במדינת ישראל הם סיוט. למרות הבעיות, במיוחד בתחום מחירי הדיור (ובאמת כמה עלו המחירים בעקבות עצירת הבניה ביו"ש?), מה לעשות, החיים בישראל טובים. אסור להתעלם מהיתרונות שצומחים כתוצאה מהלוחמה הפסיכולוגית הזו, נגד אזרחי ישראל. אם רע, צריך לסלק את נתניהו ואפשר להסית נגד מתיישבי יו"ש, חרדים, מזרחים, דתיים וכל מי שמזוהה עם מחנה הימין. ומי יציל את הישראלים מהמצב המחפיר הזה? כמובן, יאיר, ציפי ובוז'י. כמה נמוך, כמה פרימיטיבי, כמה יעיל.

אם כבר מדברים על בעיות ופתרונות, חשוב להתייחס לסוגיה שעלתה רבות במערכת הבחירות הנוכחית - משבר הדיור (ולא, יאיר, מע"מ אפס זה פופוליזם , לא פתרון). המקום היחידי במרכז שבו יש מאגר קרקעות עצום וזול הוא יו"ש. מערב בנימין ושומרון נושק לגוש דן, מרכז וצפון השומרון קרוב לחיפה, עפולה, נתניה וחדרה, גוש עציון, מעלה אדומים וגבעת זאב קרובים לירושלים, והר חברון קרוב לבאר שבע.

יו"ש זו לא הבעיה אלא הפתרון. השמאל מוכן לוותר על השטח הזה, (המולדת היהודית, אגב), המקום שעשוי לפתור את בעיית הדיור, ובמקומו לארגן לנו מערך רקטות שיאיים גם על מרכז הארץ, כפי שכבר עשה בדרום.

הערב, יש הזדמנות לציבור שלם שהוכפש מבוקר עד ערב, לומר בגאווה ובקול ברור לכל המשמיצים: "דברי השנאה שלכם לא יעזרו. אנחנו אוהבים את הארץ שלנו ולא נוותר עליה לעולם".

בואו הערב לעצרת בתל אביב, למפגן חיובי של חיבור. כולנו- דתיים, חילונים, תל אביבים, מתיישבים, "מנשקי מזוזות", ו"משתטחים על קברי צדיקים", יהודים ואוהבי מדינת ישראל. בואו ונוכיח את הפרופורציות האמיתיות בין מי שיודע שהמצב אינו מושלם, אבל לגמרי לא רע לבין מטילי הדיכאון והמשמיצים.

בניגוד לעצרת השמאל שבבסיסה עמדה רק שנאה לאחר, הערב נבוא מתוך אהבה. אהבה למולדת, אהבה לארץ, אהבה לתורת ישראל ולא פחות חשוב: אהבה לעם ישראל. מושג שהשמאל שכח מזמן ומוכן לוותר עליו לטובת מנדטים.

בואו לבחור את אנשי השנה שלכם
יש לכם מה להגיד? שלחו מאמר דעה למערכת
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ארי פולד הי"ד צילום: פלאש 90, גרשון אלינסון

שנה לרצח: מכניסים את ארי פולד ז"ל לסוכה

קרא עוד