איתמר חי

אביה של רותי פוגל הי"ד בפריז: "האמונה לא צריכה להישאר במילים אלא צריכה להיבחן בחיים גם אם מדובר במבחנים הקשים ביותר"

יגאל קליין 22/06/11 17:18 כ בסיון התשעא

איתמר חי
יחצ, צילום: יחצ

"התנערי מעפר קומי", המילים שהתחברו בארץ לטבח הנורא באיתמר הדהדו ביום הראשון האחרון בבית הכנסת הגדול במרסיי שבצרפת. הרב בן ישי, אביה של רותי פוגל הי"ד, קרא את הקריאה ובקריאתו זו חדר ללבות שמונה מאות האנשים שמילאו את בית הכנסת. הרב קרא לחיבור לארץ, להוספת תורה, ולחיזוק העשייה החינוכית רוחנית בסניפי בני עקיבא צרפת.

קריאה זו הייתה אחד מרגעי השיא של משלחת מיוחדת המורכבת מחברי סניף איתמר שיחד עם הרב בן ישי, ביתו הודיה, ונכדתו תמר פוגל שהו בצרפת ובאו לתת מאויר הארץ הטובה לחברי תנועת בני עקיבא בצרפת.


(צילום: יחצ)


טיסות ארוכות, נסיעות ברכבות ואפילו מעט שעות להכיר את פריז היו בלו"ז, אך ללא שום ספק שיחותיו של הרב בן ישי שהיו אפופות בהוד מיוחד של התמודדות וצמיחה עמדו במרכז הימים. בבתי הכנסת הגדולים והקטנים, ובסניפי בני עקיבא המשכנו לשמוע את הקול הקורא למרות הכול "גדל!". בית הכנסת במרסיי הינו בית כנסת עתיק ומרשים ביופיו, אך נראה שמעולם לא הוקרן בבית כנסת זה סרט המתאר קושי ועוצמה כמו הסרט שהוקרן על נוער איתמר, נראה גם שמעולם לא נצפו בבית כנסת זה חברי בני עקיבא מהארץ עומדים על הבמה ומתארים בעברית את תחושותיהם כאשר חברי הסניף הצרפתיים מתרגמים את דבריהם.

במהלך הראיון ברדיו היהודי פריזאי שהתבצע מיד לאחר נחיתתם של הרב, הודיה, ותמר. היטיב הרב לומר בהתייחסו לטבח באיתמר כי ישנם רגעים בהם האמונה לא צריכה להישאר במילים אלא צריכה להיבחן בחיים במבחני אמת גם אם מדובר במבחנים הקשים ביותר.

שורות אלו נכתבות במהלך נסיעת 1000 ק"מ ברכבת, כאשר ברגע ההגעה תעבור המשלחת בבית ספר יהודי גדול בפריז ומשם תמשיך לכינוס במרכז היהודי של פריז. רגעי העצב והעוצמה,לצד רגעים של הווי וגילוי פינות חדשות בעולם בלו"ז צפוף מאוד מלווים את המשלחת ונראה כי אין איש שפוגש את חברי המשלחת שיכול להישאר אדיש,כולם רוצים להיות חלק ,להזיל דמעה,לחזק ובעיקר להתחזק.

לאחר אחד הכינוסים במהלך ארוחת ערב שארגנה הקהילה נכנסה לפתע קבוצה של יהודים שבהבינם כי לפניהם משלחת מאיתמר החלו בספונטניות לשיר "איתמר חי" במנגינת עם ישראל חי, מיד לאחר שיר זה החלה שירת התקווה בעיניים דומעות אך עם אמונה ועוצמה רבה.

יגאל קליין משמש כראש מחלקת הדרכה בתנועת בני עקיבא, בקיץ הקרוב ייצא עם משפחתו לשליחות בצרפת מטעם בני עקיבא העולמי

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר