דו"ח: הח"כים לוין ואורלב – שיאני החקיקה הציונית בכנסת האחרונה

המכון לאסטרטגיה ציונית דירג את חברי הכנסת על פי פעילותם לחקיקה ציונית. ח"כ יריב לוין הוא הבולט ביותר בכנסת האחרונה ולאחריו דורג ח"כ זבולון אורלב ואפילו ח"כ דב חנין

אורי פולק, כיפה
טז בחשון התשעג
,
01 בנובמבר, 2012 13:08
זאב זמיר, www.pikiwiki.org.il

זאב זמיר, www.pikiwiki.org.ilצילום: זאב זמיר, www.pikiwiki.org.il

המכון לאסטרטגיה ציונית מפרסם היום (ה') דו"ח ביניים המסכם את פעילות החקיקה הציונית בשנתה האחרונה של הכנסת ה-18. בדו"ח מפורטים 48 חוקים ותיקוני חקיקה, המהווים את עיקר החקיקה הציונית בשנה האחרונה.

הדו"ח נועד לדרג את חברי הכנסת ולקדם את נושאי החקיקה הציונית בישראל. מתוצאותיו מתברר כי ח"כ יריב לוין הוא חבר הכנסת הבולט ביותר בנושאי החקיקה הציונית, לאחר שיזם את חקיקתם של תשעה חוקים ציוניים, ביניהם החוק למניעת פגיעה במדינת ישראל באמצעות חרם, תיקון חוק החברות הממשלתיות למתן ייצוג הולם לבני העדה הדרוזית וכן ארבעה תיקוני חקיקה שנועדו לקדם שקיפות ומינהל תקין.

נתון מפתיע מצביע דווקא על ח"כ דב חנין ממפלגת חד"ש, כאחד מחברי הכנסת הציונים ביותר. בדו"ח נכתב כי ח"כ חנין יזם את חקיקתם של שמונה חוקים אשר רובם ככולם נכללו במדד בשל תרומתם להעצמתה של מדינת ישראל כמדינה דמוקרטית. כמו כן, מחברי הדו"ח שיבחו את ח"כ זבולון אורלב וציינו כי "זו השנה השלישית ברציפות בה הוא נבחר למצטיין, שיזם שבעה חוקים ציוניים ביניהם חוק המרכז למורשת יהודי אתיופיה".

ח"כ יריב לוין מסר בתגובה לנתונים כי "זוהי זכות גדולה עבורי להיות המחוקק המוביל בקידום חקיקה ציונית. אני רואה בפעולה נחושה ועקבית לקידום הערכים הציוניים נדבך חיוני ומרכזי בבניינה של מדינת ישראל ובחיזוקה לקראת העתיד".

ח"כ זבולון אורלב ציין כי "חקיקה ציונית בכלל וציונית דתית בפרט היא גולת הכותרת של פעולותיי ועשייתי הציבורית והפרלמנטרית ויש בה כדי להטביע חותם משמעותי על אופייה וצביונה של מדינת ישראל כמדינה ציונית ויהודית ודמוקרטית. אני מקווה שבכנסת הבאה, כיו"ר הבית יהודי מפד"ל, אוכל להעביר את חוק הסדרת המאחזים ואת חוק ההכרה בירושלים שלא רק תהיה בירת מדינת ישראל אלא כבירת העם היהודי כולו".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
כוחות המשטרה ביצהר. ארכיון צילום: הקול היהודי

בעקבות האירוע הנהלת יצהר מבהירה: "אנו כמובן מתנגדים מכל וכל להשלכת האבנים"

קרא עוד