סגור

גשר המוגרבים נסגר

מעבר יהודים להר הבית נסגר באופן סופי, כך על פי הוראת מהנדס עיריית ירושלים ומחשש לבטיחות המבקרים במקום, שכן נמצא כי קיימת במקום סכנת התמוטטות מיידית

אורי פולק
טז בכסלו התשעב
,
12 בדצמבר, 2011 10:05
דר אבישי טייכר-cc-by-sa

דר אבישי טייכר-cc-by-saצילום: דר אבישי טייכר-cc-by-sa

הקרן למורשת הכותל המערבי, המתפעלת את רחבת הכותל, לא אפשרה הבוקר (ב') ליהודים לעלות על גשר המוגרבים, בדרך אל הר הבית, זאת לאחר שנסגר בעקבות צו של מהנדס עיריית ירושלים, שקבע כי יש ליקויי בטיחות במעבר. בקרן הדגישו כי לא מדובר בהחלטה עקרונית, אלא בתגובה שלהם להוראות הבטיחות, כפי שנמסרו מעיריית ירושלים.

המשמעות של סגירת הגשר היא למעשה מניעת כל אפשרות של עליית יהודים להר הבית, למעט כניסת כוחות ביטחון בעתות חירום.

האדריכל שלמה אשכול, מהנדס העיר, כתב בשבוע שעבר לקרן למורשת הכותל המערבי, כי "יש במבנה משום סכנה מיידית למחזיקים, לציבור ולנכסים הסמוכים הנובעת בין היתר מסכנת דליקה והתמוטטות. לפיכך בכוונתי ליתן צו לסגור מיד את המבנה ולא להרשות בו כל שימוש".

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, ביקש כבר לפני למעלה מחודש להרוס את הגשר, זאת מחשש לביטחונם של המבקרים ברחבת הכותל המערבי. בעיריית ירושלים טוענים כי דליקה במקום, אם תפרוץ, עלולה לעלות בחיי אדם ולגרום לאסון לאומי. במקום הגשר שייהרס, ייבנה גשר חלופי שיאפשר מעבר בטיחותי יותר לכיוון הר הבית.

אלא שראש הממשלה בנימין נתניהו, הורה לעכב את הריסת הגשר, מחשש להתלקחות אזורית. גשר המוגרבים הפך למוקד מתיחות בין ישראל לפלסטינים ולירדן, זאת לאחר חודשים ארוכים במהלכם הוא מסכן את באי רחבת הכותל המערבי ולאחר מספר פעמים בהם נדחתה הריסתו.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אוחנה ומנדלבליט צילום:  Tomer Neuberg/Flash90

מנדלבליט נגד אוחנה: החלטתו בעניין החיסונים לאסירים: "חוסר סמכות"

קרא עוד