סגור

גפני: "אני שונא את ההנהגה הציונית דתית"

כתבת מקור ראשון, שירית אביטן כהן, טענה כי יו"ר יהדות התורה אמר לה את הדברים בשיחת מסדרון בכנסת. הרקע להתבטאות: ככל הנראה תגובה למחלוקות בין סיעות הקואליציה. בלשכת גפני הבהירו: "אמר שהוא שונא את ההתנהלות, לא את ההנהגה"

חדשות כיפה
ח בטבת התשעח
,
26 בדצמבר, 2017 14:21
 ח

חצילום: פלאש 90. יונתן זינדל

התבטאות חריפה מצדו של חבר כנסת חרדי נשמעה היום (ג') כלפי הציונות הדתית. בשיחה עם אור יזרעאלי מערוץ הכנסת ועם שירית אביטן ממקור ראשון במסדרונות המשכן, אמר לכאורה ח"כ משה גפני מיהדות התורה "אני שונא את ההנהגה הציונית דתית", כך לפי טענת הכתבת.

לפי הציטוט שפרסמה אביטן כהן בחשבון הטוויטר שלה, גפני ציין כי הוא אינו שונא אותם "באופן אישי", אך הוסיף כי "הם כמו שהחרדים היו לפני 50 שנה. רואים רק את עצמם".

בלשכתו של גפני הבהירו כי יו"ר יהדות התורה אמר שהוא שונא את ההתנהלות של הנהגת הציונות הדתית, ולא את ההנהגה עצמה כפי שהשתמע מהדברים. 

בתגובה לציוץ של אביטן כהן העלה יזרעאלי את ההשערה כי ההתבטאות החריפה של גפני באה על רקע הקושי של המפלגות החרדיות לגבש נוסח חדש לחוק הגיוס שיהיה מוסכם על כלל סיעות הקואליציה. 

ייתכן גם כי ההתבטאות באה על רקע עימות שנרשם אתמול בין גפני, שמשמש כיו"ר ועדת הכספים בכנסת, לח"כ בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי, סביב סירובו של גפני להעמיד להצבעה העברה של 31 מיליון שקל עבור התיישבות צעירה.

במהלך הדיון ביקש סמוטריץ' כמה פעמים להעלות את הנושא, אך נתקל בסירובו של גפני, בטענה שמפלים בהקצבות את הערים החרדיות ביו"ש, ומעבירים כספים רק להתיישבות קהילתית שברובה אינה חרדית. "הפסקתי לעבוד באופן אלגנטי. אני לא עובד אצל אף אחד יותר", התבטא אתמול  גפני בישיבת הוועדה.

 

 

26.12.2017

1. מפני שנאת חינם חרבה ירושליים (ישראל)

"לא תשנא את אחיך בלבבך...." קל וחומר בדיבורך

דווח על תגובה לא ראויה
26.12.2017

2. אהבתי את תגובה 1 (תורה)

כל הכבוד. חכמה תרבה שלום (@1) - ושנאה תשכיח חכמה (גפני)..

דווח על תגובה לא ראויה
26.12.2017

3. אם הוא התכוון לחברי הכנסת ניחא, יש על מה לדבר, אבל אם כוונתו היא להנהגה דתית אז אין דבר כזה ואולי טוב שאין. (יוחי)

דווח על תגובה לא ראויה
26.12.2017

4. הוא לא שונא רק את הציונות הדתית (אישיהודי)

הוא שונא את הציונות וגם את הדת

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ל"ג בעומר במירון בשנה שעברה צילום: דוד כהן, פלאש 90

ל"ג בעומר - מתווה מירון

קרא עוד