פרוייקט הסקי הדתי

גזל הגוי

הרב שרלו לחייל שגנב כסף מערבי: החזר את הכסף לארגון הדואג לאנשי עזה

חדשות כיפה 18/03/10 00:00 ג בניסן התשע

Hamed Saber -cc-by צילום אילוסטרציה, צילום: Hamed Saber -cc-by צילום אילוסטרציה
Hamed Saber -cc-by צילום אילוסטרציה, צילום: Hamed Saber -cc-by צילום אילוסטרציה

מה יעשה חייל שבזמן הלחימה בעזה נטל לידיו סכום כסף לא מבוטל מביתו של ערבי אליו הגיע עקב פעולה מבצעית? החייל שכעת מתחרט על מעשיו פנה אל הרב יובל שרלו, ראש ישיבת פתח תקוה, בשאלה כיצד ביכולתו לתקן את העוול שעשה.


בתשובה שפורסמה הבוקר באתר ישיבת פתח תקוה משיב הרב שרלו לחייל כי עליו לנסות ולמצוא ארגון בינלאומי ובאמצעותו לאתר את הערבי ממנו גנב את הכסף, ולהשיב לו את הגנבה. כיוון שהיכולת לאתר את הערבי ממנו גנב החייל איננה ראלית מבחינה יישומית, מציע הרב שרלו לחייל לתרום את הכסף לארגון הדואג לאנשי עזה. " צריך לתת אותו לארגון צדק אמיתי בינלאומי, שבאמת דואג לאנשי עזה, ולעשות עם זה צרכי ציבור של הפלשתינאים" כתב הרב שרלו, לדבריו הדבר חיוני הן מצד דיני ממונות, איסור גזל וכדו, והן בשל הצורך לתקן את חילול השם שנעשה.


"אני מבין כי הדבר מאוד קשה לעיכול, אולם איני מוצא שום עמדה הלכתית אחרת המאפשרת לו להשאיר את הכסף אצלו ולא להשיב לבעליו. זהו גם גזל הגוי שאינו קשור כלל למלחמה בהם (להילחם ברשע מותר, ומצווה, אך למה שנעשה אין כל קשר), גם חילול השם, וגם עבירה על חוקי הצבא וחוקי המדינה שאנו שותפים בה". כתב הרב שרלו.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר