חדשות כיפה

גברי בנאי: "מוכן להחזיר הכל, אפילו את ירושלים המזרחית”

איש הגשש החיוור סימן עבור איזה קהל הוא לא מוכן להופיע, ומה צריך לעשות עם בתיהם,"אני לשטחים לא נכנס. אפילו לא לעיר העתיקה של ירושלים". אסף וול: "הוא גר על אדמה כבושה. הצביעות שלו אינה יודעת גבול". חגי לובר: "מביך ועצוב. גברי המפתחות בפנים, הקהל יבוא או שלא . אל תתאמץ מידי"

מוכן להחזיר הכל. גברי בנאי

מוכן להחזיר הכל. גברי בנאיצילום: צילום מסך מיוטיוב

אם אחד משלישיית חבורת 'הגשש החבר' המיתולוגית, גברי בנאי, היהראש הממשלה כנראה שלתושבי יהודה ושומרון ומזרח ירושלים היו הרבה סיבות לדאגה. בראיון שיתפרסם מחר (שישי) במעריב הוא הצהיר כי לא יסכים להופיע "בשטחים ואפילו לא בעיר העתיקה של ירושלים".

בנאי אמר כי עבור סיכוי לשלום הוא יהיה מוכן למסור שטחי מולדת רבים, "בשביל שלום הייתי מוכן להחזיר הכל, אפילו את ירושלים המזרחית”.

על השאלה מה לגבי מקומות כמו יפו הוא אמר: “יש רגע שאומרים עד כאן. אם בעבר דובר שנחזור לגבולות 48’, עכשיו הערבים מסתפקים בגבולות 67’ ולא דורשים את יפו וכאלה. צריך לקבל את זה. אם לא כן, אף פעם לא יהיה שלום. אם רוצים להגיע אליו, צריך לחתוך דברים. אם לא כן, לא יהיה לזה סוף. כשאומרים חמש דקות מכפר-סבא, זה גם שלוש דקות מקלקיליה. יש לחשוב גם על הצד השני. מספיק עם להפחיד אותנו. פה זה מדינה של הפחדות. והרי ביבי לא מפסיק להפחיד; היום בעניין של איראן, מחר אני לא יודע על מה”.

בהמשך הוא הצהיר כי הוא וילדיו לא יסכימו להופיע ביהודה ושומרון, "אנחנו לא מופיעים בשטחים. לא חשוב המרחק, אני לשטחים לא נכנס. אפילו לא לעיר העתיקה של ירושלים. ולמה? אני לא הולך למקומות שבהם לא אוהבים אותי. והערבים לא אוהבים אותי בצדק. כי אנחנו כובשים. בשום מקום בעולם לא אוהבים את הכובש. אז אני לא שם".

על שרת התרבות מירי רגב, הוא אמר: "עזוב אותי ממנה. לא רוצה לדבר עליה. בושה". על כך שבעבר הוא כינה אותה "בהמה" הוא הבהיר כי הוא מתחרט שדיבר כך, "לא ידעתי שהקליטו אותי. בדרך כלל אני לא נוהג לדבר בסגנון הזה, אבל מירי רגב עושה את כל המאמצים כדי להוכיח שצדקתי. כממזרתה לא קטנה, היא יודעת שהיא עושה מה שהיא עושה בכוונה ונמצאת כל הזמן בחדשות ובטלוויזיה".

תגובה מעניינת כתב לו אסף וול שהזכיר לו בדף הפייסבוק שלו כי הוא גר בעין הוד על אדמותיהם של ערבים שברחו בשנת 1948: "גברי בנאי גר על אדמה שנכבשה מערבים דה-פקטו והצביעות שלו אינה יודעת גבול. ולא רק הוא. יש בעין הוד עוד אנשי שמאל רבים, מפורסמים ויפי נפש עד למאוד המוכנים לוותר על כל גרגר אדמה שלא הם "גזלו" והם משפריצים אתיקה ומוסר לכל עבר, במיוחד ימינה.

"אז כמה יפה להיות מוסרי מתוך בתי הערבים בהם התנחלתם" מסכם וול ואומר: "כמה יפה הדו-פרצופיות, כמה יפה החיוך מול בני חמולת אבו אל היג'א שגורשו לעין-חוד, שכעת עובדים בגינות אנשי עין הוד וצופים מדי יום בעיניים כלות בבתיהם". 

מנכ"ל "תיאטרון אספקלריא" חגי לובר, לא אהב את דברי בנאי ואמר כי "זה כבר הפך לריטואל קבוע בהוויה התרבותית הישראלית. אומן, לעיתים לא רלוונטי ומזדקן, בדרך למה שנראה בעיניו כקאמבק מטורף, מתוך ניסיון נלעג לחזור למיינסטרים הישראלי מטנף על כל מה שאפשר חשוב וערכי כדי לזכות בכותרות בעיתונות".

"כמובן שהוא לא ידבר על איכות המופע החדש", המשיך לובר, "על הבשורה האמנותית שהוא נושא, על כך שדווקא עכשיו הוא רלוונטי מתמיד. הוא ידבר נגד, כמה שיותר נגד, ורצוי בטונים צורמים ובשפה גסה". 

"כמה עצוב שגברי בנאי, גיבור ילדותי", הוא ציין בצער, "מצטרף על ראשו כרעיו וקירבו למחול השדים הזה וכמה טוב שאפשר לתת איזו בעיטה לשקי האגרוף הקבועים, מתנחלים, מירי רגב, שטחי ארץ ישראל ועוד ועוד. כמובן שבהזדמנות הזו שווה לזרוק מילה טובה אחת או שתיים על אחינו האמיתיים הסובלים הנצחיים, הקדושים כמעט, הערבים בכלל וערבים מעבר לקו הירוק בפרט. מביך ועצוב. גברי המפתחות בפנים, הקהל יבוא או שלא . אל תתאמץ מידי".

14.09.2017

1. גברי צודק כמו תמיד (מתי)

גברי אומר דברים נכונים וחשובים. זו לא פוזה. בימים אלו, כדי להביע דעה כזו נידרש אומץ רב וידיעה שהוא עלול לאבד קהל.
אז בואו נתמוך בגברי על האומץ ונדאג ביחד שהקריאה שלו תתגשם.

דווח על תגובה לא ראויה
14.09.2017

2. ל-1 במה בדיוק הוא צודק? (b)

זה לא אומץ להגיד בפעם המי-יודע-כמה את הדברים שאף אחד לא באמת משלם עליהם, כאשר הוא מביע דיעה המקובלת על אויבי ישראל (שהם כמות לא מבוטלת). אסף וול כתב דברים נכוחים וצודקים, והם דורשים את האומץ. לקרוא לשרת תרבות "ממזרתה" זה אומץ?
מעבר לעובדה שהוא לא צודק בכלל: במה שונה גבולות 1948 לעומת קו הפסקת האש 1949 הנקראים בטעות "גבולות '67"? למה יפו לא וירושלים כן? ואגב, מבחינה עובדתית זה לא שטח כבוש. זה שוחרר במלחמת מגן מול חזית שלא אנחנו פתחנו (כמובן שגם את השאר לא פתחנו בגלל סגירת מיצרי טיראן) מידי ירדנים ששהו במקום בניגוד לחוק הבינלאומי וריבונותם שם לא הוכרה אלא ע"י הפקיסטנים והם עצמם ולכן ממילא הירדנים הם היו כוח כובש. ואני כבר לא מדבר על תכנית החלוקה שמעולם לא התקבלה כהחלטה מחייבת (בגלל הערבים) לעומת חוק המנדט שדי מציין במפורש - שתי גדות לירדן זו שלנו וזו גם כן...והחוק הזה מחייב עדיין היום (האו"ם מחוייב לכל החלטות חבר לאומים).
מספיק להאמין לשקרים פופוליסטיים רק בגלל שהם "פוליטקלי קורקט" אבל הם הטעיות גמורות! מספיק לקרוא את המלצת האו"ם מ-1947 ואת כתב המנדט הבריטי מחבר הלאומים.

דווח על תגובה לא ראויה
15.09.2017

3. להחרים את גברי המחרים - נא לחתום על העצומה (יוסי)

https://www.atzuma.co.il/gavri

דווח על תגובה לא ראויה
15.09.2017

4. ומה תעשה כשהחמאס יירה טילים לכפר-סבא ? (ערן)

ומה תעשה גברי כשהחמאס ושאר ארגוני הארור יירו טילים לכפר-סבא ולתל-אביב ? לך יש כסף אז בטח תברח לחו״ל

דווח על תגובה לא ראויה
15.09.2017

5. .. גברי מותק ...הם רוצים גם את ירושלים המערבית !!! (אזרח קטן)

חוץ מזה ...תרגע ...זה בסדר ... השמאל כבר קיבל אותך ...

דווח על תגובה לא ראויה
15.09.2017

6. סוף (פ)

התעוררו! אין אלוהים, נוא לא נתן לנו כלום, אנחנו לא עם מופת או מובחר, אנחנו לא טובים מהגויים. כל ירושלים השלמה לא שווה קורבן אדם אחד. הפגנים המאמינים יכולים לחזור לאירן ועיראק, מולדת האבות.

דווח על תגובה לא ראויה
15.09.2017

7. גב' חיה ברסטיקר לכי לכל הרוחות!!! (יעל)

דווח על תגובה לא ראויה
15.09.2017

8. גברי בנאי (אורח)

גברי צודק אם לא יהיה שלום אנחנו נחיה על חרבנו כל הזמן. ותראה מה זוממים בנט ושקד למחוק את היקר לנו את בית המשפט העליון בושה וחרפה.

דווח על תגובה לא ראויה
15.09.2017

9. סתפ בדיחות של הגשש (משה)

ואם זאת לא בדיחה
אז מי רוצה להזמין אותך להופיע
ואם מישהו עשה חסד והזמין אותו להופיע
אז קבל את הכסף ותגיד
כי גם באוגנדה הרבה אומנים מוכנים להופיע
אז די לצביעות

דווח על תגובה לא ראויה
15.09.2017

10. תחזור לארץ שמשם באו הוריך ותעזוב אותנו בשקט לא צריכים אוייבים מבית כמוך יש מספיק (ניסים)

דווח על תגובה לא ראויה
15.09.2017

11. כרגיל שתה יותר מידי קשקשן (גל סביון)

כרגיל שתה יותר מידי
קשקשן

דווח על תגובה לא ראויה
16.09.2017

12. אם תחזיר - תקבל שלום? (זבש)

שלום תקבל רק אם תיצור שויון ולא תקפח את מי שאינו חושב כמוך.
המחשבה שלך שהמריבה היא על שטחים - אינה נכונה.
כל ערביי ארץ ישראל מוכנים מחר בבוקר להיות אזרחי מדינת ישראל - אם אתה וחבירך תסכימו לכך ולא תפחידו אותנו עם ה"שד הדמוגרפי".
זה פתרון הרבה יורת ריאלי מאשר חלוקת הארץ לשני לאומים אשר יילחמו זה בזה, עד שלאחר כמה עשרות שנים יבינו שצריך לוותר קצת על הלאומיות הקיצונית ולחיות ביחד.
אתה מוכן לזה (שבעין הוד יגורו ערבים) בשביל שלום אמת ?

דווח על תגובה לא ראויה
16.09.2017

13. מוכן להחזיר את גברי בנאי לארץ מוצאו ואפילו את כל משפחתו. שיבנו מושב לצים שם במאגרב. (יגאל)

דווח על תגובה לא ראויה
16.09.2017

14. שלום (elie)

مستعملو سلا م عشن فلستين او إسرائيل المهم هوة الأنس لو نعيش اخوان احسن من ان نموت عدوان
כתבתי לכם בערבית כדי שתבינו שהישראלים חפצים בחיי שלום וזה תלוי גם בכם עדיף לחיות בשלום מאשר למות כאויבים
je vous ecrie on arabe hebrew fracais et anglais poure vous dire quil faut faire la pais vivre on amitie preferable que mourire enemie
I will exclaims one Arab hebrew fracais and English poure you say that we must make the country live on friendship preferable that mourire
אם תרצו שאכתוב לכם בספרדית או באיטלקית אני יכול לכתוב לכם רק שתבינו שכדאי לכם ולנו לעשות שלום למען הילדים שלכם ושלנו כואב לנו גם על הילדים שלכם אזאנה ממכם שיכאב לכם גם על הילדים שלנו אז בואו נעשה שלום

דווח על תגובה לא ראויה
16.09.2017

15. אני בעד לתת את הכותל לפלשתינים כך נתפטר מהחרדים (ריק)

כשהכותל יהיה בשליטת החמאס הם יסדרו לחרדים את התפילות והכל יהיה סאבאבה.
את גברי אני מציע להעביר לגור בעזה או רפיח . שם יוכל לשחק עם גבעת חלפון.

דווח על תגובה לא ראויה
16.09.2017

16. מתי תבינו (elie)

מתי כולם יבינו שמותב לחיות בשלום עם כולם ולא למות עם אוייבים

דווח על תגובה לא ראויה
17.09.2017

17. אתה מוכן לתת... למה מי אתה בכלל? (חן)

ראש הממשלה? שר בקבינט? מי שאל אותך בכלל מה אתה חושב? כולה איזה אומן שממציא מערכונים חסרי ערך... כתבת איזה ספר ? מחקר? משהו רציני? רק ליצן שמצחיק בגשש החיוור ואולי עוד כמה דברים חסרי תועלת אתה לא הוספת משהו בתרבות הישראלית...
ולעצם העניין, כל הארץ היא נכבשה כולל איפה שאתה גר וכולל תל אביב! אז זה נקרא צביעות! אתה לא מכיר באויב שלנו הערבי וזה צביעות
גברי התבלבלת

דווח על תגובה לא ראויה
17.09.2017

18. חבל (א)

אנשים שאיחדו את עם ישראל לפלגיו עם הומור חיי באמירה אחת קרעים שנים של חן ושמחה בעם.
לדעת גם אם הוא חושב ככה לא היה צריך להגיד את דעתו. כל היופי בהומור שלהם היה הבנת המצב הקיים בעם ולדעת להגיש אותו בהומור קלאסי ומיוחד.
עם הכתבה הזו ירד לי על מה שהיה עליהם.
לא כי אני שמאלני או ימיני. כי יש דברים שלא מכניסים בהם פוליטיקה. גם אם היה אומר אחרת הייתי מתבעס.

דווח על תגובה לא ראויה
18.09.2017

19. זיקנתו מביישת את נעוריו (אנה)

שגם הם לא היו משהו.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ג'ארד קושנר צילום: יונתן זינדל/פלאש 90

קושנר: "נפרסם את תוכנית השלום גם בלעדי אבו מאזן"

קרא עוד