בתי מגורים ובית כנסת נהרסו בבנימין

בתי מגורים ובית כנסת בשלושה מאחזים בלתי חוקיים בבנימין נהרסו על ידי המשטרה. במועצה האזורית בנימין אומרים כי הם אינם אחראים על ההתיישבות הבלתי חוקית

אפרת קרסנר, כיפה 14/01/16 13:29 ד בשבט התשעו

בתי מגורים ובית כנסת נהרסו בבנימין
מתנאל רחמיםTPS, צילום: מתנאל רחמיםTPS

בתי מגורים ובית כנסת נהרסו ע"י המשטרה ומנהל אזרחי בשלושה מאחזים בבנימין. משעות הבוקר החלו כוחות המנהל האזרחי ומשטרה גדולים לבצע פעולות אכיפה והרס כנגד מבנים במאחזים השונים בתחום המועצה האזורית בנימין. עד כה, כל פעולות ההרס בוצעו ללא עימותים וללא מעצרים.

בגבעת מנחם, הסמוכה ליישוב נחליאל בגוש טלמונים, הרסו הכוחות בית מגורים. מלאכי חפר (17) שהתגורר בבית אותו הרסו הכוחות הבוקר מסר לסוכנות TPS: "הבוקר הגיעו כוחות גדולים של משטרה מג"ב ומנהל אזרחי, ללא הצגה של צו הריסה, ותוך פגיעה בעצי זית בבעלות פלסטינית החלו להרוס את ביתי. בשעות הקרובות אתחיל לשקם את ההריסות ולבנות מחדש את הגבעה. לא נכנע למדיניות ההרס והרפיסות של בוגי יעלון".

(צילום: אהוד אמיתוןTPS)

בשכונת מעוז אסתר שבכוכב השחר, הרסו הכוחות מבנה וכן את בית הכנסת "שירת יהונדב" ע"ש יהונדב הירשפלד הי"ד, שנרצח בפיגוע במרכז הרב. מבנה נוסף נהרס בגבעת גאולת ציון שבגוש שילה. עמישב מלט תושב גאולת ציון מסר: ״הפינוי ממשיך את מלחמת החרמה של הממשלה כנגד מישבי הארץ, על הממשלה לפעול להקמת ישובים חדשים ולא לעודד הרס וחורבן, רק אתמול ציינו עשור לאירועים עמונה, מצער לראות כי ממשלת ביבי וממשלת אולמרט הינם הינו הך. אנו נמשיך לישב את הארץ במלוא המרץ ועל כל בית שיחרב, נקים עשרה תחתיו.״

מהמנהל האזרחי נמסר: "הבוקר בוצעה הריסה של מבנים בלתי חוקיים אשר הוקם ללא היתר על אדמות פרטיות זאת לאחר שהושלם תהליך האכיפה והוצאו כלל הצווים המתאימים טרם ביצוע האכיפה".

מדוברות המועצה האזורית בנימין נמסר ל'כיפה': "אלו מאחזים שלא נחשבים ליישובים שלנו ואלו גם לא תושבים שלנו, הם לא חוקיים ולא לגיטמיים".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר