בתוך כמה שנים: אח או אחות בכל מרפאה בצה"ל

מסלול העתודה "פסגה" של חיל הרפואה יגדיל את היקף הלומדים מ-כ-30 בשנה לכ-120, כדי לשפר את המענה הרפואי שניתן לחיילים. אורך שירות הקבע שבו יחויבו המשתתפים יקוצר בחצי

חדשות כיפה 04/02/18 19:58 יט בשבט התשעח

בתוך כמה שנים: אח או אחות בכל מרפאה בצה"ל
טיפול רפואי בצה"ל, צילום: דובר צה"ל

במסגרת פרויקט חדש של חיל הרפואה, בתוך כמה שנים יוצבו אח או אחות בכל מרפאה בצה"ל. התכנית נוצרה מתוך הבנה כי קיים צורך לאומי בהכשרת אחים ואחיות וכי הצבתם בכל מרפאה תשפר את המענה הרפואי הניתן לחיילים.

מסלול העתודה "פסגה" של האחים והאחיות כולל הגדלת היקף הלומדים בעתודה מכ-30 בשנה לכ-120 בשנה. זאת, לצד תנאים אטרקטיביים במיוחד, הכוללים מימון הלימודים, מימון המגורים במעונות וכן מתן מעטפת וליווי לסטודנטים.

כמו כן, העתודאים יידרשו בחתימה לקבע למשך שנה וחצי בלבד, במקום שלוש שנים כפי שהיה בעבר. למתאימים תינתן אפשרות להמשיך לקריירה צבאית כאח/ות או להשתחרר עם ניסיון מקצועי משמעותי.

במסגרת השינויים, האחים והאחיות יקבלו סמכויות טיפול ויהיו בעלי יכולת לזהות מקרים רפואיים דחופים ולהתערב בזמן אמת. סמכויותיהם של האחים והאחיות יכללו בין היתר מתן פטורים, הפניות להמשך טיפול וימי מחלה. 

האחים והאחיות אשר יתקבלו למסלול ישובצו במגוון יחידות בצה"ל - בבסיסי ההכשרה, במרפאות העורפיות ואף בגדודים.

סגן קצין רפואה ראשי, אל"מ ד"ר חגי פרנקל, אמר כי "מדובר בתכנית חשובה עבור צה"ל, שתשפיע לטובה גם על המשק האזרחי אליו יגיעו האחים והאחיות בסיום שירותם - לאחר שצברו וותק וניסיון. המסלול מאפשר שירות צבאי משמעותי מלא באתגר ובעניין, רכישת מקצוע לחיים ואופק שירות בצבא ומחוצה לו". 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר