בשנה האחרונה: 20 מיליון ש"ח לגרעינים התורניים

ב"קרן קהילות", הארגון המרכז את פעילות הגרעינים התורניים בישראל, מציינים כי התקציב אפשר הקמת גרעינים בנגב, בגליל ובפריפריה וסיוע נרחב לקהילות בשטח

אורי פולק 01/12/11 15:34 ה בכסלו התשעב

בשנה האחרונה: 20 מיליון ש"ח לגרעינים התורניים
Wikipod,ויקיפדיה, צילום: Wikipod,ויקיפדיה

במהלך שנת 2011 העבירה הממשלה למעלה מ-20 מיליון שקלים לחיזוק הגרעינים התורניים ברחבי הארץ. בעמותת "קרן קהילות" המרכזת את פעילות הגרעינים התורניים בישראל, מציינים היום (ה') כי העברת התקציבים הגבוהים מעידה על כך שבמהלך השנה הנוכחית נערכו שורה של צעדים חשובים לרתימת הממשלה לטובת מפעל הגרעינים התורניים.

ב"קרן קהילות" מדגישים כי חלק גדול המאמצים הובלו על ידי ח"כ אורי אריאל, אשר לקח חלק פעיל בחשיפת משרדי הממשלה השונים לפעילות הגרעינים התורניים ברחבי הארץ וכן יזם החלטות ממשלה משמעותיות בנושא. החלטות הממשלה שהתקבלו השנה התמקדו בהרחבת הפעילות של הקהילות השונות והקמת גרעינים חדשים בנגב ובגליל וכן הקמת גרעינים בפריפריה, סבסוד שכר דירה וסיוע נרחב לקהילות הפועלות בשטח.

ח"כ אורי אריאל מסביר כי מטרת המהלך הינו לעגן את הגרעינים התורניים בתקציבים רב שנתיים קבועים ולא באמצעות תמיכה חד פעמית. "מפעל הגרעינים התורניים מהווה ספינת דגל משמעותית ביותר בחברה הישראלית אשר פועל במגוון תחומים למען החברה", הוא טוען. לדבריו, "השנה, יזמנו תקצוב קבוע למפעל זה באמצעות החלטות ממשלה חדשות שנועדו לתמוך בגרעינים התורניים לטווח הארוך. יש להמשיך במדיניות זו על מנת יישום אותה בטווח הארוך ללא תלות באופי הפוליטי של הממשלה".

שי תובל, מנכ"ל "קרן קהילות", אמר היום כי "אין ספק כי מאות המשפחות הפועלות במסגרת הגרעינים השונים משנות את פני השטח הן בפריפריה הן במרכז הארץ בתחומי החינוך, הרווחה והקהילה ועל כך לחזק אותן לפעול לכך שיקבלו את כל הכלים למען קידום מטרה זו".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר