ברוכים הבאים: 150 עולים חדשים מצרפת

קיץ ראשון בישראל: 150 עולים חדשים מצרפת נחתו אתמול בערב בנתב"ג בין העולים אתמול היו גם בני משפחתו של פיליפ סבן ז"ל שנרצח בפיגוע שהיה בהיפר הכשר: "החיים שלנו בצרפת היו מלווים בפחד".

19/07/17 10:17 כה בתמוז התשעז

ברוכים הבאים: 150 עולים חדשים מצרפת
העולים החדשים בצילום קבוצתי, צילום: יחצ

150 עולים נחתו אתמול בערב (שלישי) בישראל בטיסה מיוחדת מצרפת. בין העולים 2 משפחות בנות 3 דורות שזוכות לעלות יחד בהרכב מלא. הטיסה הנוכחית אורגנה בידי הקרן לידידות בראשותו של הרב יחיאל אקשטיין.

77 מן העולים הינם ילדים שהצעיר שביניהם בן חודש בלבד. העולה המבוגר ביותר הוא בן 77. בין העולים גם אווה סבן, גיסתו של פיליפ בראהם ז"ל שנרצח בהיפר הכשר ב-2015 בפריז. 

אווה סבן, גיסתו של פיליפ בראהם ז"ל שנרצח בפיגוע בהיפר כשר, אמרה לפני שהמריאה ארצה כי "הרבה זמן רצינו לעלות ארצה אבל הפיגוע בהיפר כשר כבר לא השאיר ספקות. אנחנו מפחדים, הילדים שלי הולכים לבית ספר דתי וביציאה שמים את הכיפה בכיס. אנחנו עוד לא יודעים מה נעשה אבל יודעים שזה הצעד הנכון למען הילדים שלנו ובעזרת השם יהיה בסדר".

גל העלייה הנוכחי אופיין במשפחות רבות אשר בוחרות לעלות ארצה עקב עלייה בגילויי האנטישמיות המתרבים בצרפת. בין היתר, ציינו משפחות רבות כי הן שואפות להעניק לילדיהן עתיד בטוח יותר בארץ. כ-80% מהעולים מגיעים מהפרברים של פריז, אשר תושביהן היהודים סובלים ממתיחות גבוהה ומהתנכלויות מצד גורמים בקהילה המוסלמית המקומית. למרות הדימוי שדבק בעולים מצרפת, העולים שמגיעים דרך הקרן לידידות הינם ממעמד חברתי וכלכלי בינוני ואף נמוך מכך וזקוקים לכן לסיוע נלווה רב בתהליך העלייה והקליטה בארץ.


העולים צפויים להתיישב בפיזור גיאוגרפי רחב ויגורו לאחר עלייתם בנתניה, אשדוד, אריאל, חדרה, חיפה, ירושלים, מודיעין עלית, רעננה ותל אביב, כאשר מרבית המשפחות יתיישבו בנתניה ובאשדוד. עם הגעתם לארץ יצטרפו העולים לעוד 1,248 עולים שעלו עד היום באמצעות הקרן מצרפת מאז החלה הקרן את פעילותה העצמאית להבאת עולים. בסך הכל במהלך שנת 2017 צפויה הקרן להביא כ-5,000 עולים חדשים מתוך 15 המדינות בהן היא פעילה.


נשיא הקרן לידידות, הרב יחיאל אקשטיין, ציין כי "העלייה הייתה ועודנה מרכיב מכריע בחיזוק החברה הישראלית. העולים שמגיעים ארצה מצרפת הם עולים שחוו בשנים האחרונות גילויים של אנטישמיות ושנאה כלפיהם רק משום שהם יהודים. לשמחתי העולים האלו בוחרים להגיע ארצה דרך הקרן לידידות, שתתן להם תמיכה לא רק בזמן עלייתם לארץ אלא גם בעת הקליטה שלהם כאן. אני מאחל לעולים קיץ נעים ומהנה ומקווה לראותם משתלבים במהרה בחברה הישראלית".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר