סגור

"בערב הזה, כולנו רקמה אנושית אחת חיה"

בעצרת "ביחד ובתקווה" שהתקיים בהר הצופים דובר על כור ההיתוך הישראלי, בו השכול חוצה קבוצות ומגדרים, והוצג סיפורו של השוטר כמיל שנאן שנרצח בהר הבית. השר אלקין: ״האירוע מוקדש ל'ביחד' של החלקים השונים של החברה הישראלית בתוך עולם השכול"

חדשות כיפה
ג באייר התשעח
,
18 באפריל, 2018 11:04
אירוע "ביחד ובתקווה" בהר הצופים

אירוע "ביחד ובתקווה" בהר הצופיםצילום: משה בוכמן

באמפיתאטרון של אוניברסיטת הר הצופים בירושלים התקיימה אמש (ג') עצרת "ביחד ובתקווה" לזכרם של חללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה.

במהלך הערב סופר על כור ההיתוך הישראלי, בו השכול חוצה קבוצות ומגדרים והופך את מגש הכסף למציאות יום יומית באתוס הישראלי, ובמהלכו התוודע הקהל לעדויות, סיפורים ושירים המייצגים "ביחד ובתקווה" את כלל החברה הישראלית, בהם יהודים וערבים, דתיים וחילונים, צברים ועולים מרוסיה, אתיופיה ושאר חלקי העולם, שהופכים יחד את יום הזיכרון לקדוש וייחודי ולבעל מכנה משותף, בו מדינת ישראל היא השלם הגדול מסך חלקיו.

בין הסיפורים שהוצגו היה גם סיפורו של השוטר הדרוזי כמיל שנאן, שנרצח בחודש יולי האחרון בפיגוע בהר הבית. חבר הכנסת לשעבר אליעזר מזרחי מאגודת ישראל, בנו של חבר הכנסת לשעבר יעקב מזרחי, סיפר כי על אף היותו חרדי, בני משפחתו שירתו בצבא ואחיו אף נפל במלחמת יום הכיפורים כמו גם סבו שנפל במלחמת העצמאות.  

בעצרת השתתפו השר לענייני ירושלים זאב אלקין, ראש עיריית ירושלים ניר ברקת והמשנה לראש העיר דב קלמנוביץ'. כמו כן לקחו חלק באירוע האמנים זהבה בן, נורית גלרון, מיה דגן, דיקלה, הפרויקט של רביבו, איתי לוי, שי צברי, ישי ריבו וקובי אפללו, שביצע את השיר המרגש "כולנו ילדים של החיים".

"האירוע הזה מוקדש ל'ביחד' של החלקים השונים של החברה הישראלית בתוך עולם השכול, ואין דבר שיותר מסמל את המורכבות הזאת של החברה הישראלית מאשר העיר הזאת, ירושלים, 'עיר שחוברה לה יחדיו'. כך היה לכל אורך הדורות וגם בקרבות על איחודה מחדש של ירושלים במלחמת ששת הימים לפני חמישים שנה", אמר השר אלקין.

המשנה לראש עיריית ירושלים, דב קלמנוביץ', ציין: "במהלך האינתיפאדה הראשונה נפצעתי אנושות מבקבוק תבערה. בעת שריחפתי בין חיים למוות נדרתי שאת כל חיי אקדיש לחיים ולנופלים, למשפחות השכולות ולאחי הפצועים, למצולקי הגוף ולפגועי הנפש. הערב בשיתוף עם המשרד לענייני ירושלים אנו ממשיכים במסורת זו השנה ה-13 בערב שמסמל יותר מכל את מהותנו: 70 שנה של הביחד ובתקווה, הערב הזה, כולנו רקמה אנושית אחת חיה".

דב קלמנוביץ

דב קלמנוביץ' באירוע "ביחד ובתקווה"צילום: משה בוכמן

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

לוסי אהריש צילום: הדס פרוש-פלאש 90

איזה לאום מופיע בתעודה הלידה של אדם אהריש הלוי? אמו לוסי חושפת

קרא עוד