סגור

בעקבות שיתוף פעולה בין "צהר" לרבנות: רישום לנישואין - החל משנה לפני הנישואין

בעקבות פניית "צהר", החליט הרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף, לאפשר פתיחת תיק נישואין כבר שנה לפני מועד הנישואין, זאת כדי להקל על זוגות הזקוקים לבירור יהדות

יונתן אוריך, כיפה
כט בכסלו התשעד
,
02 בדצמבר, 2013 14:00
קובי גדעון / לעמ

קובי גדעון / לעמצילום: קובי גדעון / לעמ

שיתוף פעולה ראשון בין הראשון לציון ונשיא בית הדין הגדול הרב יצחק יוסף לבין ארגון רבני ”צהר“ הוביל להקלה משמעותית ולפתרון מצוקתם של זוגות הנרשמים לנישואין.

בישיבת מועצת הרבנות הראשית שהתקיימה היום (ב‘) התקבלה החלטה על פי הצעת הראשון לציון ונשיא בית הדין הגדול הרב יצחק יוסף, לפיה זוג הבא לפתוח תיק נישואין יוכל לעשות זאת כבר שנה לפני מועד הנישואין, עניין המקל משמעותית על זוגות הזקוקים לבירור יהדות הנאלצים להמתין בחוסר ודאות עד סמוך מאוד לחתונתם. ההצעה התקבלה בעקבות פנייה של ארגון רבני ”צהר“.

צהר: החלטה מהפכנית

בארגון רבני צהר ברכו את הרב יוסף על החלטתו והגדירו אותה ”מהפכנית“, שכן עד כה ניתן היה להירשם לנישואים שלושה חודשים לפני החתונה. "הרישום לנישואים זמן קצר כל כך לפני החתונה פגע בלא מעט זוגות שנאלצו להתמודד עם הליך בירור יהדות ובעיות שונות שהם גילו שבועות ספורים לפני תאריך החתונה", הוסיפו ב“צהר“.

כאמור, מדובר ביוזמה משותפת של הרב יצחק יוסף וארגון רבני צהר, שהתריעו כי הרישום לנישואים שלושה חודשים טרם החתונה מרחיק זוגות רבים מנישואים כדת משה וישראל. "נתקלנו בלא מעט זוגות שנחשפו לבעיות בהליכי הרישום זמן קצר לפני הנישואים ובעקבות זאת החליטו לוותר על נישואים כדת משה וישראל. ההחלטה של הרב יוסף תוביל זוגות רבים לרבנות ותצמצם את כמות הישראלים שבוחרים להתחתן שלא כהלכה", אמרו היום בארגון.

"ארגון רבני צהר מחויב להנגיש את הליכי רישום הנישואים לזוגות ולהקל בבירוקרטיה על זוגות אלו מתוך מטרה לצמצם למינימום את הזוגות היהודיים שבוחרים להתחתן בנישואי קפריסין", מדגיש הרב דוד סתיו, יו"ר ארגון רבני צהר. "נמשיך ונפעל למען מטרה זו הן דרך מיזם הנישואים ארגון רבני צהר, שלמעלה מ-80 אלף ישראלים כבר נישאו דרכו, והן באמצעות פעילות למען צמצום הבירוקרטיה בהליכי הרישום במדינת ישראל".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

יעל שבח צילום: באדיבות המצולם

"סליחה שלא מנענו ממשלת טרור": המשפחות השכולות זועמות

קרא עוד