סגור

בעוד שבוע: שימוע לרב סדן והרב לוינשטיין במשרד הביטחון

מנכ"ל משרד הביטחון האלוף במיל' אודי אדם שלח היום מכתב זימון לשימוע לראשי המכינה בעלי שייערך ביום חמישי הבא ושם יוכלו הרבנים להציג את טיעוניהם. האיום: ביטול ההכרה בישיבה כישיבת הסדר וכמכינה

חדשות כיפה
כד באדר התשעז
,
22 במרץ, 2017 16:38
צילום מסך

צילום מסךצילום: צילום מסך

מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף במיל' אודי אדם שלח היום מכתב לראשי מוסדות בני דוד בעלי והזמין אותם לשימוע לפני ביצוע החלטתו של שר הביטחון. כזכור, בשבוע שעבר לאחר פרסום התבטאויתיו של הרב יגאל לוינשטיין לגבי שירות משותף העמיד שר הביטחון אולטימטום לישיבה: התפטרות של הרב לוינשטיין מחינוך במוסדות בני דוד, או תבוטל ההכרה במכינה גם כמכינה וגם כישיבת הסדר.

מנכ"ל המשרד, אודי אדם כתב במכתבו: "ההשתלחויות הקשות, החוזרות ונשנות של הרב לוינשטיין נגד נשים המשרתות בצה"ל ונגד אוכלוסיות אחרות של משרתים פוגעות פגיעה קשה בצה"ל ובאוכלוסיות המשרתות בו, בערכי צה"ל ובמדינת ישראל וכן בסמכות מפקדי צה"ל, בלכידות השורות ובפיקוד על המשרתים".

"הכללתו של הרב לוינשטיין בסגל ישיבת ההסדר מעלה חשש כי חניכי הישיבה שכידוע הינם חיילי צה"ל בשירות משולב נחשפים לדעות האמורות הפוגמות במטרות הלימודים בישיבת ההסדר ובתכנית הלימודים שלה, אשר אמורה לחנך לשירות ערכי ומלא בצה"ל וכיבוד הפיקוד של צה"ל וכלל המשרתים בו".

המנכ"ל הוסיף כי "בכוונת שר הביטחון ליברמן לבטל את ההבחנה הנהוגה כיום בין מוסדות בני דוד בעלי לבין המכינות הקדם צב האחרות, בעניין אי ההגבלה של המכינה במכסות דחיית שירות לחניכים בשנה ב' ובמכסות המעבר של החניכים בתוך מוסדות עלי ולמוסדות אחרים, בשל הפגיעה בשוויון אל מול כלל המכינות".

ממכינת בני דוד נמסר:"כמי שמחנכים את תלמידיהם על חשיבות חופש הביטוי לא נשתף פעולה עם שום נסיון לפגוע בחופש הביטוי של רבני, תלמידי ובוגרי בני דוד. בנוגע לתלמידי ההסדר, הרב לוינשטיין אינו מלמד בישיבת ההסדר."

(צילום: )

(צילום: )


עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בנט ולפיד  צילום: Gershon Elinson/Flash90

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד: ממשיכים להקים ממשלה

קרא עוד