בנט על חוק העמותות: "הייתי הולך רחוק יותר, המזוכיזם חייב להיפסק"

בפתח ישיבת סיעת הבית היהודי, התייחס בנט לחוק העמותות של ח"כ איילת שקד וקרא לשרים לבני, לפיד וגרמן להסיר את הערר: "לא מבין למה הם מתנגדים לחוק שמגן על חיילי צה"ל"

יונתן אוריך, כיפה 16/12/13 16:21 יג בטבת התשעד

בנט על חוק העמותות: "הייתי הולך רחוק יותר, המזוכיזם חייב להיפסק"

יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, התייחס היום (ב‘) לחוק העמותות של יו"ר הסיעה, ח"כ איילת שקד. כדי להסביר את חשיבות החוק, הקובע מיסוי של 45% מעמותות שפועלות להעמיד לדין את חיילי צה"ל ומקבלות מימון ממדינה זרה, בנט הזכיר כי, "בבימ"ש בספרד הגיש עו"ד מארגון עדאללה חוות דעת שמסבירה למה שבעה בכירים ישראלים הם פושעי מלחמה. הארגון הזה גם האשים את צה"ל בפשעים נגד האנושות ובפשעי מלחמה וכיכב בדוח גולדסטון 38 פעמים מהצד האנטי ישראלי".

לדבריו, "אותו ארגון שפועל נגד חיילי צה"ל יומם ולילה, שפועל לקדם חרם נגד מדינת ישראל, אנחנו ציבור משלמי המסים מממנים אותו דרך הטבות מס. המזוכיזם הזה חייב להיפסק. זהו חוק חשוב מאין כמותו על היכולת של מדינת ישראל לשמור על חייליה ועל הריבונות שלה. זה חוק העמותות האנטי ישראליות. הייתי הולך יותר רחוק מהטלת 45% מס. אנחנו לא מוכנים שירקו לנו בפרצוף במימון זר וגם יקבלו הטבת מס".

"לא משנה מה הדעה הפוליטית, זה לא חוק נגד עמותות שמאל", הוסיף. "אני לא רואה קשר בין העמותות הקיצוניות לבין השמאל הציוני. ואני לא מבין למה השרים לבני, לפיד וגרמן שהם מהשמאל הציוני מגישים ערר נגד חוק שנועד להגן על חיילי צה"ל. כולנו פה חיילי צה"ל, צריך לתת רוח גבית לחיילי צה"ל ולא להפקיר אותם לעמותות נגד חיילי צה"ל כמו עדאללה. אני לא מוכן שחיילים יצטרכו להסתובב עם עורכי דין צמודים.

"רק לסבר את האוזן, בצרפת בגין יצירת קשר עם מדינה זרה או ארגון זר, כדי לגרום לפעילות עוינת כלפי צרפת - העונש 30 שנות מאסר ו- 450 אלף יורו. אלו פעילות שהן עבירה פלילית. בסך הכל אנחנו אומרים שלא יקבלו הטבת מס. נשיא ביהמ"ש העליון לשעבר, שמגר, אמר: "תמיכה בגוף פוליטי על ידי ממשלה זרה היא דבר שהיה צריך להפחיד כל אדם שמאמין בדמוקרטיה אמיתית. זה לא תקין". איך אנחנו נותנים לממשלת שוויץ להתערב בעשייה הפוליטית הפנימית של מדינת ישראל? זה מזכיר לי שחקן שרץ הפוך במגרש, מבקיע גול עצמי ואז מתלונן שהקבוצה שלו מפסידה. אנחנו צריכים להילחם במלחמת הסברה בינלאומית. אני קורא לשרים לבני לפיד וגרמן - תסירו את הערר, הוא לא במקום ונחזור להגן על חיילי צה"ל".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר