סגור

בנט: יש צורך לפעול להגברת הסנקציות על איראן

בנט נפגש עם ראש ממשלת אוסטרליה, טוני אבוט, לשיחה שעסקה בין היתר גם בסוגיית הגרעין האיראני. בנט הבהיר כי "צריך להגדיר יעד ברור לפירוק מלא של מכונת הגרעין האיראני"

יונתן אוריך, כיפה
ה בטבת התשעד
,
08 בדצמבר, 2013 14:07

צילום:

שר הכלכלה נפתלי בנט נפגש במהלך סוף השבוע האחרון עם ראש ממשלת אוסטרליה טוני אבוט. אבוט נבחר לרוה״מ בספטמבר ובנט היה שר הישראלי הראשון שפגש מאז הבחירות.

בנט ואבוט ניהלו שיחה ארוכה על הסכם הגרעין בין מדינות המערב לאיראן ושר הכלכלה הציג לראש ממשלת אוסטרליה את עמדת ישראל. ״אנחנו מתמקדים עכשיו בתום 6 החודשים וצריך להגדיר יעד ברור לפירוק מלא של מכונת הגרעין האיראני. אם זה לא יקרה העולם חייב להחזיר את הסנקציות ואפילו להחמיר אותם,״ אמר בנט.

בנט הגיע לאוסטרליה אחרי ביקור עבודה באינדונזיה, שם השתתף בכנס של ארגון הסחר העולמי. בנט הודה לרוה״מ אוסטרליה על תמיכתו רבת השנים במדינת ישראל ובקהילה היהודית. לאחרונה, תחת ממשלת אבוט, אוסטרליה שינתה את מדיניות ההצבעה שלה באו״ם ונמנעה בהצבעה על שתי הצעות שהועלו נגד ישראל באסיפה הכללית.

בסוף הפגישה, בנט העניק לרוה״מ אבוט מטבע בן כ2,000 שנה שנמצאה בעיר דוד וחרותה עליו המילים ״חרות ציון״. (בנט הציג אותו מטבע בראיון לCNN לפני כחודש). ״מדינת ישראל הוא המשך ישיר של מדינה היהודית שהיתה קיימת בארץ ישראל לפני 2,000 שנה,״ בנט אמר לרוה״מ. ״דמיין לעצמך, שלפני 2,000 שנה שני יהודים עמדו בעיר דוד וסחרו עם מטבע זו באותו שפה שאני מדבר היום במדינת ישראל.״

רוה״מ אבוט מאוד התרגש מהמתנה ובחן אותה במשך מספר דקות. לאחר הפגישה עם רוה״מ, שר הכלכלה בנט ושרת החדשנות של מדינת ויקטוריה באוסטרליה לואיז אשר, הודיעו על הקמת קרן מו״פ חדש לאקדמאים ישראלים וחברות ישראליות.

הקמת הקרן נעשתה במסגרת הסכם מו״פ בין מדינת ישראל למדינת ויקטוריה. שר הכלכלה בנט אמר שהקמת הקרן היא חלק ממאמץ לגוון את קשרי הסחר של ישראל בעולם. ״כפי שלמדנו במו״מ אם האיחוד סביב הסכמי הוריזון, מדינת ישראל חייבת להאיץ, לייצר ולגוון את קשרי הסחר שלה בעולם,״ אמר בנט.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

קניון אילון ביום שישי, עם פתיחתו במסגרת המתווה צילום: אבשלום שושוני, פלאש 90

בעקבות הבלאגן בקניונים: "נתקן את התקנות"

קרא עוד