"במלחמה הבאה אף ישראלי לא ירצה להתחלף עם לבנוני"

ראש אגף המבצעים, אלוף ניצן אלון, התייחס למתיחות בגבול הצפון, והזהיר כי ״בשנת 2018 עלתה הסבירות להסלמה". הוא הבהיר לגורמים שמאיימים על ישראל כי ״המלחמה הבאה תהיה קשה - אבל קודם כל לצד השני"

חדשות כיפה 19/02/18 09:03 ד באדר התשעח

"במלחמה הבאה אף ישראלי לא ירצה להתחלף עם לבנוני"
אלוף ניצן אלון עם הרמטכ"ל גדי איזנקוט, צילום: מרים אלסטר/פלאש 90

״המלחמה הבאה תהיה קשה קודם כל ללבנונים. אף ישראלי לא ירצה להתחלף עם אזרח לבנוני״, כך נשמע ראש אגף המבצעים בצה"ל, אלוף ניצן אלון, בריאיון לגל"צ שפורסם הבוקר (ב') כחלק מסדרת כתבות לסיכום שלוש שנותיו הראשונות של הרמטכ״ל איזנקוט בתפקיד.

לדברי אלון, ״בשנת 2018 עלתה הסבירות להסלמה לאו דווקא כתוצאה מיוזמה של אחד הצדדים אלא כתוצאה מהתפתחות, הסלמה והידרדרות מדורגת. זה מביא אותנו להעלאת רמת המוכנות. 

״המלחמה הבאה תהיה קשה, אבל קודם כל תהיה קשה לצד השני. עוצמת האש של צה"ל והיכולות של התמרון הם כאלה שקודם כל מי שייפגע הוא הצד השני. אני חושב שאף אזרח ישראלי לא ירצה להתחלף עם אף אזרח לבנוני במלחמה הבאה״.

הוא הוסיף כי ״יש בזירה הצפונית שינוי שנובע מהשינוי האסטרטגי בהתחלת סיום הלחימה הפנימית בסוריה, והתפנות של חיזבאללה והאיראנים שמאחוריו מגבים אותו למהלכי התעצמות מואצים. אנחנו לא נותנים לזה לעבור בלי התייחסות שלנו, אלא פועלים ונמשיך לפעול.

״מלחמה בצפון לאו דווקא תהיה תחומה לחיזבאללה בלבנון אלא יכולה לגרור גורמים נוספים או צורך שלנו להילחם מול גורמים נוספים. יש גם גורמים שידחפו להרחבה של המערכה. איראן לא טומנת ידה בצלחת ואינטרס שלה יהיה לשלם בדם פלסטיני גם לטובת האינטרסים שלה בצפון״.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר