סגור

במהלך הלילה: מבצע אכיפה חסר תקדים במזרח ירושלים

בניגוד להפחדות מפני הבערת השטח, גופי האכיפה והמשטרה הרסו במהלך הלילה 20 בתים לא חוקיים בשכונות עיסאוויה וקלנדיה שבמזרח ירושלים, במבצע שעבר כמעט ללא אירועים מיוחדים

חדשות כיפה
כ בתמוז התשעו
,
26 ביולי, 2016 11:35
באדיבות המצלם

באדיבות המצלםצילום: באדיבות המצלם

אחרי שנים ארוכות של אכיפה דלילה כנגד בניה בלתי חוקית במזרח ירושלים, במהלך הלילה ערכו גופי הפיקוח מבצע אכיפה חסר תקדים בהיקפו.

פקחי היחידה הארצית לאכיפת התכנון והבניה במשרד האוצר שאובטחו על ידי כוחות מג"ב, הרסו 20 בתים בלתי חוקיים בשכונות קלנדיה ועיסאוויה שבמזרח העיר, אשר הוצאו כנגדם צווי הריסה מנהליים. הבתים שנהרסו היו צמודים לגדר ההפרדה, ורובם היו בשלבי בניה מתקדמים אך טרם אוכלסו. לוחמי חטיבת בנימין נערכו לקראת הפרות סדר והעניקו לכוחות אבטחה היקפית.

כזכור, לפני מספר שבועות החליטה הממשלה להגביר את האכיפה כנגד הבניה הבלתי חוקית במגזר הערבי, ובתנועת רגבים המנהלת מעקב משפטי צמוד אחרי הבניה הבלתי חוקית בישראל, מצביעים על העובדה כי במדובר במבצע אכיפה בסדרי גודל שלא היה כמותו במשך שנים ארוכות.

ברגבים בירכו ואמרו: "ממשלת ישראל הוכיחה לעצמה הלילה, שהביטוי "שלטון החוק" איננו רק קלישאה ריקה מתוכן, וכי היא יכולה להחזיר את הריבונות לכל פינה במדינת ישראל. במשך שנים ארוכות הפחידו את הציבור הישראלי כי הבניה הבלתי חוקית הנפוצה במגזר הערבי היא גזירת גורל. מבצע האכיפה הלילה הוא צעד ראשון וחשוב בדרך הארוכה להחזרת חוק התכנון והבניה על כנו".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אביתר בנאי צילום: מרים אלסטר

אביתר בנאי בריאיון מרגש במיוחד: "עשיתי חוזה עם אלוקים"

קרא עוד