בלב יפו: מיצג הקורא להרוג את המחבל שרצח את איתמר בן גל

בובה בדמותו של עבד אל חאכים עאצי, שביצע את פיגוע הדקירה באריאל, הוצבה כשלצדה חבל תליה. המשטרה הסירה את המיצג והודיעה כי תפתח בחקירה. בן גביר: "משטרת ישראל מאבדת עשתונות והופכת להיות משטרת מחשבות"

משה ויסטוך 24/05/18 08:03 י בסיון התשעח

בלב יפו: מיצג הקורא להרוג את המחבל שרצח את איתמר בן גל
מיצג המחבל, צילום: עוצמה יהודית

מיצג הקורא להחיל עונש מוות על המחבל הערב ישראלי, שרצח את הרב איתמר בן גל הי"ד לפני כשלושה חודשים, נתלה הלילה (חמישי) בכיכר השעון בעיר יפו.

בעירו של המחבל עבד אל חאכים עאצי, נתלתה בובה המדמה אותו כשהוא לבוש בתחתונים וידיו מגואלות בדם ולצידה חבל תליה.

מי שעומד מאחורי המעשה הם פעילים של תנועת "עוצמה יהודית", שנעזרו בסטודנטית משנקר,ובאמצעות סולמות הציבו במהלך הלילה את הבובה ויתר המיצג במקום. ראש התנועה, ד"ר מיכאל בן ארי, התייחס לדברים ואמר כי "מדובר במיצג אומנות ובמהלכו אנשי עוצמה יהודית שיתפו פעולה עם סטודנטית משנקר שעומדת מאחורי המיזם. כבוד האדם וזכויות האדם שייכות בבני אדם ולא בחלאת המין האנושי שלקח סכין ושחט אבא לארבעה ילדים קטנים והשאיר אחריו אלמנה צעירה".

לדבריו, "כבר הבוקר יש מי שדואג שמראים אותו בתחתונים, אנחנו דואגים שהוא לא קיבל כדור בראש. כדאי שנדע לתת כבוד לחייהם של תושבי ישראל ולא לרוצחים נאלחים מהסוג הזה".

הבוקר הסירה המשטרה את המיצג והודיעה כי תפתח בחקירת האירוע. עו"ד איתמר בן גביר איים כי במידה ופעילי התנועה יזומנו לחקירה הם יגישו תביעה, "משטרת ישראל מאבדת עשתונות והופכת להיות משטרת מחשבות. הודעת דובר המשטרה כי שוטרים הסירו התמונה שנתלתה על מגדל השעון ביפו ואף פתחו בחקירה מלמדת כי במשטרה סבורים שיש להם הזכות לצנזר מיצגי אומנות ואף להפחיד אזרחים טובים בחקירות".

עוד הוא אמר כי "אם יוזמן מאן דהוא לחקירה נדאג לתבוע המשטרה על עשרות אלפי שקלים. משטרת ישראל לא אמונה על מחשבות האזרחים".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר