בישיבות ההסדר ובישיבות הגבוהות חוגגים את העברת התקציב

אנחת רווחה באיגוד ישיבות ההסדר ובאיגוד הישיבות הגבוהות, לאחר שתקציבי הישיבות הועברו היום בשלמותם. איגוד ישיבות ההסדר: מקווים למימוש הבטחות נוספות למניעת פגיעה בעולם התורה

יונתן אוריך, כיפה 06/10/13 16:56 ב בחשון התשעד

בישיבות ההסדר ובישיבות הגבוהות חוגגים את העברת התקציב
צילום אילוסטרציה, צילום: צילום אילוסטרציה

באיגוד ישיבות ההסדר ובאיגוד הישיבות הגבוהות מביעים היום (א‘) שביעות רצון נוכח העברת התקציב, הודות לפעילות של ”הבית היהודי“ ושר החינוך הרב שי פירון.

כפי שדווח בכיפה מוקדם יותר היום, לאחר פעולות של יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט, סגן שר החינוך אבי וורצמן, יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ איילת שקד ויו"ר ועדת הכספים ח"כ ניסן סלומיאנסקי, הועבר הבוקר התקציב החודשי לישיבות ולמדרשות, הכולל את התוספת על פי התבחינים שאושרו ביום רביעי האחרון.

לפי התבחינים, ישיבות שייהנו מהתוספת הן אלו שלפחות 15% מתלמידי שלושה שנתונים רצופים ב- 9 השנים האחרונות התגייסו לשירות סדיר בצה"ל. התוספת תינתן רטרואקטיבית מ- 1 בספטמבר. בעוד זמן קצר ועדת הכספים בראשות ח"כ ניסן סלומיאנסקי צפויה לאשר את העברת 65 מיליוני השקלים של התוספת התקציבית..

על פי התבחינים, ישיבות ההסדר יקבלו תוספת לתקציב שהיה להן בשנת 2012 ואילו הישיבות הגבוהות הציוניות לא ייפגעו. התמיכה בישיבות תלך ותעלה ככל שאחוז הגיוס לצבא יגדל. כך, ישיבות עם גיוס של 15% ומעלה יקבלו תמיכה שתעמוד על 1.5 נקודות לתלמיד. לישיבות עם שיעור גיוס של 30% תינתן תמיכה שתעמוד על ערך של 2 נקודות. אלו שמתגייסים מהן 45% ייהנו משיעור תמיכה של 2.7 נקודות ואילו ישיבות המגייסות 60% ומעלה מתלמידיהן ייהנו מתמיכה שתעמוד על 3.6 נקודות, לעומת 1.8 נקודות כיום.

באיגוד ישיבות ההסדר הודו לבית היהודי ואמרו כי "תיקון העוולה ביחס לתיקצוב ישיבות ההסדר- צעד חשוב בהכרת הממשלה במי שמשלב תורה וצבא“. באיגוד אומרים כי ”הם מצפים ומקווים שכשם שמומשה הבטחה זו כך ימומשו כל ההבטחות הנוספות למניעת פגיעה בישיבות הציוניות ובכל עולם התורה“.

באיגוד הישיבות הגבוהות ברכו את הנהגת הבית היהודי ואמרו כי העברת התקציב היא ”פיצוי על הקיצוץ הגדול בתקציב“. באיגוד ציינו כי הם ס“סומכים על אנשי הבית היהודי ימשיכו לפעול כדרכם למען הישיבות עד להסרת שאר האיומים המרחפים על עולם התורה ועל המוסדות בכדי לחזקם ובכדי לתת לתורה ולערכי היהדות את המקום הראוי להם בציבוריות הישראלית“.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר