למה זכה הרב עובדיה לשלט זיכרון בשדרות רוטשילד בתל אביב?

הראשון לציון שנפטר לפני כשמונה שנים זוכה להנצחה בשדרות רוטשילד בתל אביב: שלט הוצב מול הבית בו גר בעת ששימש כרבה הראשי של תל אביב. חולדאי: "מורשתו ותורתו עימנו"

חדשות כיפה 25/11/21 09:55 כא בכסלו התשפב

למה זכה הרב עובדיה לשלט זיכרון בשדרות רוטשילד בתל אביב?
השלט להנצחת הרב עובדיה, צילום: כפיר סיון

"פה גר" הרב עובדיה יוסף: השבוע הציבה עיריית תל אביב-יפו שלט הנצחה בשדרות רוטשילד 96, לזכרו של הרב עובדיה יוסף זצוק"ל, אשר התגורר במקום בעת ששימש כרבה הראשי של העיר. השלט הוצב כחלק ממיזם "פה גר" של עיריית תל אביב-יפו, אשר חרטה על דגלה להנציח את ענקי הרוח והתרבות אשר התגוררו בתחומי העיר העברית הראשונה.

הרב עובדיה יוסף זצ"ל

הרב עובדיה יוסף זצ"ל צילום: oav Ari Dudkevitch / FLASH90

השלט הוצב מול הבית בשדרות רוטשילד 96, שם התגורר הרב עובדיה יוסף זצוק"ל בעת שכיהן כרב הראשי של העיר. הרב עובדיה יוסף היה פוסק הלכה ומנהיג דתי, כיהן כרב הראשי הספרדי ('הראשון לציון') והיה מנהיגה הרוחני ונשיא מועצת חכמי התורה של מפלגת ש"ס מאז הקמתה. חתן פרס ישראל לספרות תורנית לשנת ה'תש"ל. נחשב בעיני רבים כבכיר הרבנים הספרדים בדורו וכונה בפי תלמידיו גדול הדור. שלט ההנצחה מצטרף להנצחתו של הרב עובדיה יוסף זצוק"ל בפרס עירוני לכתיבה הלכתית.

ראש עיריית תל אביב יפו, מר רון חולדאי: "ארבע שנים שימש הרב עובדיה יוסף כרבה הראשי של העיר תל אביב-יפו, ואולם ברוחו נותר תמיד בעירנו, עיר של אחדות ישראל, של "כל ישראל חברים" ו"ישראל ערבים זה לזה". והרי זה בדיוק הקו המאפיין את מפעלו הפסקני העצום של הרב עובדיה - קו של פסיקה מחבקת שתגביר את האחדות בעם ישראל. הרב עובדיה אינו איתנו - אבל מורשתו ותורתו עמנו".

סגן ראש עיריית תל אביב יפו ונציג תנועת ש"ס בעירייה, מר אלחנן זבולון, שהוביל את המהלך לקביעת השלט במקומו אמר: "כשליחו של מרן במועצת העיר תל אביב-יפו שמחתי לראות את השלט שהוצב לאחרונה בפתח ביתו של מרן רבנו עובדיה יוסף זצוק"ל ע"י העירייה, זוהי החלטה הראויה לכל שבח והיא מצטרפת להנצחתו בפרס העירוני לכתיבה הלכתית "פרס הרב עובדיה יוסף". מר"ן זצוק"ל היה אביהם של ישראל, הטביע את חותמו ההלכתי תורני באופן שאין שני לו והיה גשר בין קהלים רבים בחברה הישראלית. הנצחת מקום משכנו בשעה שכיהן בעיר ראויה ביותר למען דורות ההמשך."

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר