בזכות בנט ופירון: האוצר יעביר 65 מיליון שקלים לישיבות

משרד האוצר העביר לאגף הישיבות במשרד החינוך מסמך התחייבות להעברת 65 מיליון שקלים עבור ישיבות ההסדר והגבוהות – ציוניות וחרדיות. בנט: "אדרוש שהכסף יועבר לישיבות עוד לפני החג"

יונתן אוריך, כיפה 01/09/13 19:24 כו באלול התשעג

בזכות בנט ופירון: האוצר יעביר 65 מיליון שקלים לישיבות
מירי צחי, צילום: מירי צחי

משרד האוצר העביר לאגף הישיבות במשרד החינוך מסמך התחייבות להעברת 65 מיליון שקלים עבור ישיבות ההסדר והגבוהות - ציוניות וחרדיות. התקציב שיועבר מגיע לאחר מאבק קשה שניהל יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט עם הגורמים הרלוונטיים באוצר. גם שר החינוך שי פירון מסייע בטיפול התקציב בתוך משרדו.

יש לציין כי מדובר בתקציב נוסף לזה שהועבר לפני שבועיים, ולאחר החג צפוי לעבור מקצה נוסף של תקציב. בבית היהודי ביטלו את האפשרות להילחם רק עבור הישיבות הציוניות, והמפלגה דרשה והשיגה תוספת תקציבית גם לישיבות החרדיות, כפי שהבטיחה לאורך כל הדרך.

ישיבות ההסדר קיבלו עוד תקציב, בסך 15 מיליוני שקלים שהועברו לפני שבועיים מתקציב משרד הביטחון, לאחר פעילות סגן שר החינוך אבי וורצמן. בבית היהודי אמרו בעקבות הסיכום כי, "נמשיך להילחם עד לביצוע מלא של 2 העקרונות שהצגנו: אי פגיעה בישיבות הציוניות ומזעור הפגיעה בישיבות החרדיות. אנחנו מאמינים שהתורה היא לא דבר סקטוריאלי, היא שייכת לכל העם היהודי. לימוד התורה בישיבות הציוניות הופך אותן למפעל לייצור מוטיבציה בקרב החיילים המתגייסים. כמו שקרה בעניין חוק יסוד משאל העם- הבית היהודי הוכיח שכשהוא נלחם על משהו זה אפשרי. נמשיך למלא את יעודנו בממשלה בנושאים הכלכליים, המדיניים ובשמירה על עולם התורה. אחרי המתקפות הבלתי פוסקות מהעולם החרדי, הכרת הטוב על פעילותנו היא גם אופציה, אם כי נמשיך להילחם על עולם התורה גם בלעדיה".

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט: "אני מודה לכל מי שהתאזר בסבלנות למרות הקשיים. לא הסכמנו להגיע לראש השנה בלי למזער את הפגיעה בישיבות. שלא יטעו בנו - הוכחנו שכשאנחנו עומדים על שלנו אנחנו מגיעים ליעדים שקבענו לעצמנו. זה שהבית היהודי הפך למפלגה של כל עם ישראל לא אומר שניתן לפגוע בערכים שאנו מאמינים בהם לעולם".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר