בוטל הקיצוץ המתוכנן בתקציב עולם הישיבות לשנת 2014

גובה התמיכה בתלמיד ישיבה ב-2014 יהיה זהה לתקציב שנת 2013, כך סיכמו נציגי הבית היהודי ואנשי משרד האוצר, זאת על אף קיצוץ של 30 אחוזים שאושר בתקציב הישיבות המקורי

חנן גרינווד, כיהפ 23/01/14 13:41 כב בשבט התשעד

בוטל הקיצוץ המתוכנן בתקציב עולם הישיבות לשנת 2014

גובה התמיכה בתלמיד ישיבה בשנת 2014 יישאר ללא שינוי ויהיה זהה לזה של שנת 2013, כך סוכם אמש (ד') סופית בין נציגי הבית היהודי בראשות יו"ר ועדת הכספים ניסן סלומינסקי, שר הכלכלה נפתלי בנט וח"כ איילת שקד עם נציגי משרד האוצר. זאת על אף שבתקציב הישיבות המקורי שאושר בכנסת, תוכנן קיצוץ של כ-30 אחוז. השינוי צפוי להיכנס לתוקף כבר השבוע.

בתקציב המקורי, אשר אושר בממשלה במאי 2013, תוכנן קיצוץ חד של כ-260 מיליון ₪ בתקציב עולם הישיבות לשנת 2013 וקיצוץ נוסף של כ-230 מיליון ₪ לשנת 2014. אולם לאחר מרתון שיחות, שנמשך מספר שבועות, הצליחו נציגי הבית היהודי ונציגי האוצר להגיע להבנות לגבי תקצוב הישיבות בכל המגזרים (ישיבות ההסדר, הישיבות הגבוהות הציוניות והישיבות החרדיות) וכבר השבוע יעבור הסכום שהיה מיועד לקיצוץ, בחזרה לתקציב הישיבות, על מנת לשמר את גובה התמיכה לתלמיד. עתה, הוא יהיה זהה לזה שהיה בסוף שנת 2013.

ח"כ ניסן סלומינסקי יו"ר ועדת הכספים ("הבית היהודי"): "אני מברך את נציגי האוצר על ההבנה וההקשבה, ומודה לחברי לסיעה, השר נפתלי בנט ו ח"כ איילת שקד, על המאמץ הרב שהשקיעו בקידום המאבק. אנו נמשיך לדאוג לעולם התורה בכללותו, על מנת לשמור על אופייה היהודי של מדינת ישראל ולקיים את ערכי הבית היהודי".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר