בהתאחדות לכדורגל סירבו לקיים דקת דומיה לזכר אורי אורבך

ההתאחדות לכדורגל דחתה בצורה תמוהה את בקשתה של מכבי פתח תקווה לקיים דקת דומיה לזכרו של אורבך. הסיבה: לא נשא תפקיד במועדון

נתנאל לייפר, כיפה 19/02/15 15:43 ל בשבט התשעה

בהתאחדות לכדורגל סירבו לקיים דקת דומיה לזכר אורי אורבך
אורי אורבך, צילום: אורי אורבך

ההתאחדות לכדורגל סירבה לאשר בקשה של מכבי פתח תקווה לערוך דקת דומיה לזכר השר אורי אורבך שהיה אוהד הקבוצה מכיוון שלטענתם הדבר מתאפשר רק לזכר אנשים המחזיקים בתפקידים בקבוצות.

ביום שלישי פנו גורמים רשמיים מטעם מכבי פתח תקווה להתאחדות לכדורגל וביקשו לקיים דקת דומיה לזכרו של אורבך, רגע לפני המשחק מול בית"ר ירושלים ביום ראשון הקרוב, אך כאמור הדבר לא אושר בידי ההתאחדות שטענה שנהוג לקיים דקות דומיה רק לזכר אנשים שמחזיקים בתפקידים בקבוצות, ולא מזוהים איתם כאוהדים.

בתגובה הוחלט במכבי פתח תקווה לא לוותר לחלוטין על הזכרתו של אורבך וכרוז המועדון יישא דברים לזכר השר שהיה יליד פתח תקוה בזמן ששתי הקבוצות ילחצו ידיים, כפי שנהוג לפני שריקת הפתיחה.

התירוץ שנתנה ההתאחדות אולי נכון מבחינת החוקה אך ההחלטה מדיפה ריח פוליטי, שכן כזכור, בסוף 2013 אושרה דקת דומיה בליגת העל ובליגה הלאומית לאריק איינשטיין ז"ל, אוהד הפועל ת"א, שגם הוא לא היה בעל תפקיד בכדורגל הישראלי. דקה כזאת אושרה גם לזכרו של יצחק רבין, אריאל שרון וגם לבית"ר ירושלים לזכרו של הרב עובדיה זצ"ל.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר