סגור

בהוראת הרבנות הצבאית: נמנע מקצינה לומר "יזכור"

קצינה בפיקוד המרכז אמורה הייתה לשאת את התפילה המיוחדת בטקס היחידתי, אך הוחלפה בקצין גבר בטענה שמדובר בהוראת הרבנות הצבאית. דו"צ: "מדובר בטעות. אין פקודה בצה"ל האוסרת על אישה לקרוא יזכור בטקס צבאי"

חדשות כיפה
ב באייר התשעח
,
17 באפריל, 2018 13:37
תמונת ארכיון מטקס צבאי

תמונת ארכיון מטקס צבאיצילום: פלאש 90. קובי גדעון

קצינה בצה"ל שהייתה אמורה לקרוא את תפילת "יזכור" ביחידתה, התבשרה כי היא לא תוכל לעשות זאת בהוראת הרבנות הצבאית, כך פורסם היום (שלישי) בגלי צה"ל.

לפי הדיווח הקצינה, שמשרתת בפיקוד המרכז, התבקשה לשאת את התפילה המיוחדת בטקס יום הזיכרון שנערך ביחידתה.

עם זאת, מש"קית החינוך הודיעה לה כי בהוראת הרבנות הצבאית היא לא תוכל לעשות זאת והיא אף הוחלפה על ידי קצין גבר שיקריא את הדברים במקומה.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לפרסום כי "מדובר בהחלטה שנובעת מטעות. אין פקודה בצה"ל האוסרת על אישה לקרוא יזכור בטקס צבאי. נדגיש כי קצינות וחיילות השתתפו בטקס האמור הבוקר. הנושא יובהר ויחודד".

מארגון נשות הכותל נמסר בתגובה: "אנו חיים בעידן שבו נשים וגברים צריכים לעמוד על המשמר כנגד אותם רבנים שעושים שימוש מגמתי בטיעונים דתיים כדי להשתיק ולהדיר נשים מהמרחב הציבורי. השכול שייך לכל אחד מאתנו ונוגע בנשים, כאמהות, בנות-זוג, אחיות ובנות לנופלים ולנופלות.  מצער שדווקא בצה"ל מונעים מחיילות וקצינות להשמיע את קולן בטקסי יום הזיכרון".

17.04.2018

1. אין גוף שפוגע יותר במעמדה של היהדות במדינה מהרבנויות למיניהן (אדם דתי)

דווח על תגובה לא ראויה
19.04.2018

2. אין בושה לדו"צ (יהודי פשוט)

דווח על תגובה לא ראויה
07.05.2019

3. "והרשעה כולה בעשן תכלה" (חופשי מדת)

גועל נפש. מוסד מושחת, בזוי ונאלח שרק הולך ומקצין את הקיטוב בין מגזרים באוכלוסיה. טפו! הפכץם אותי ועוד יהודים רבים כמוני ליהודים רק באיזור המפשעה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הקפות שניות בהר המור צילום: צילום מסך

החרדלי"ם אינם כת

קרא עוד