סגור

בדרך לפשרה: "צהר" צפויים לחזור למיזם הנישואין

יומיים לאחר שהחליטו בארגון הרבנים להפסיק את מיזם הנישואין בחינם, נועדו רבני "צהר" עם משרד הדתות. שני הצדדים גילו גמישות, אשר צפויה להשיב את הסדר על כנו

אורי פולק
יג בחשון התשעב
,
10 בנובמבר, 2011 1:44
יחצ

יחצצילום: יחצ

רבני "צהר" בדרך לפשרה: אמש (ד') סיימה משלחת של רבני הארגון מפגש עם אנשי משרד הדתות ובראשם השר יעקב מרגי, במהלכו גילו שני הצדדים גמישות ביחס לעמדותיהם הראשוניות, זאת סביב החלטת "צהר" להפסיק את מיזם הנישואין שהוביל הארגון למן ראשיתו.

כפי שדווח בכיפה, ארגון רבני "צהר" החליט לפני יומיים להפסיק את מיזם הנישואין בחינם, שהפעיל מאז ראשית דרכו. ההחלטה התקבלה ככניעה ללחץ שהפעיל על הארגון השר לשירותי דת, יעקב מרגי, אשר לטענת "צהר" פעל בשנים האחרונות כדי להצר את צעדי הארגון, בדגש על מיזם זה של נישואין בחינם. חברי כנסת ואישי ציבור נרתמו למאבקו של ארגון הרבנים, כדי שמשרד הדתות ייעתר לדרישותיו ויאפשר לו להמשיך במיזם שהובל על ידיו.

כאמור, בפגישה בין "צהר" למשרד הדתות הביע יו"ר ארגון הרבנים, הרב דוד סתיו, הסכמה עקרונית לתנאים שהציג שר הדתות כדרישה מ"צהר". בין היתר מדובר בבחינות מיוחדות שייערכו למאות הרבנים החברים כיום ב"צהר", זאת כדי לקבל הסמכה לעריכת חופות וקידושין, בהתאם לקריטריונים שמשרד הדתות קבע בשנים האחרונות. נכון להיום, רק כמה עשרות מבין 600 הרבנים המתנדבים ב"צהר", פטורים מאותן בחינות שדורש משרד הדתות.

מאידך, "צהר" תזכה לפתיחה מלאה של אזורי הרישום במועצות הדתיות, כך שזוגות יוכלו לפתוח תיקי נישואים גם מחוץ למקומות היישוב שלהם, כך שרבני "צהר" בערים השונות יוכלו לדאוג לזוגות הפונים אליהם - גם אם הם אינם תושבי אותו יישוב, לרבות רישום לנישואין והוצאת תעודת נישואין. יודגש כי פתיחת אזורי הרישום נדרש לאישור חקיקתי בכנסת.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: מאת Avi1111 dr. avishai teicher - נוצר על ידי מעלה היצירה, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=54806970

בגבעת שמואל לא מחכים: טפסי הרישום למוסדות חינוך כבר הוחלפו להורה 1 ו-2

קרא עוד