בג"ץ עצר את מעבר ערוץ הכנסת לערוץ 20

כחודשיים לאחר שערוץ 20 זכה במכרז על הפעלת ערוץ הכנסת, קיבלו שופטי בג"ץ את עתירתה של חברת החדשות של ערוץ 2 שטענה כי ההליך נגוע במספר כשלים. מועצת הכבלים והלווין תדון מחדש בנושא

משה ויסטוך 19/07/17 16:10 כה בתמוז התשעז

בג"ץ עצר את מעבר ערוץ הכנסת לערוץ 20
ערוץ הכנסת, צילום: Isaac Harari/FLASH90

מעבר ערוץ הכנסת מחדשות ערוץ 2 לערוץ 20 יוקפא, כך קבע היום (רביעי) בג"ץ. לפי ההחלטה מועצת הכבלים והלווין תיאלץ לדון מחדש בתוצאות המכרז.

שופטי בג"ץ כתבו בהחלטתם: "שמענו את טיעוני הצדדים לעניין הבקשה למתן צו ביניים, בשים לב לכך שמועד סיומו של הרשיון הנוכחי חל ב-27 ביולי 2017. לאחר ששקלנו את הטיעונים אנו מחליטים להוציא צו ארעי המורה על השארת מהצב הקיים בעינו. מכאן שבשלב זה לא תועבר ההפעלה של הערוץ לחברה שהוכרזה בזוכה במכרז". 

בעתירה שהוגשה על ידי חדשות 2 נטען כי במכרז נפלו שורת כשלים וכי "הצעת ערוץ 20 שהוכרזה כזוכה במכרז, הינה 'הצעה תכססנית', שדינה להיפסל, שכן כפי שגם צוין במפורש על ידי היועצים המקצועיים של ועדת המכרזים קיים חוסר הלימה בולט בין המצגים וההתחייבויות המפורטים בפרק התוכן לבין התוכנית העסקית שנכללה בהצעתה".

עוד נכתב בעתירה כי "סתירה פנימית זו מבטאת כוונה חסרת תום לב לגרוף כמה שיותר נקודות עבור פרק התוכן בהצעתה, תוך ידיעה ברורה כי אין ביכולתה לממש את התחייבויותיה".

לפני כחודשיים פורסמו תוצאות המכרז על הפעלת ערוץ הכנסת ומהם עלה כי ערוץ 20 הקדים את ערוצים 10 ו-2. בכך היו אמורות להגיע לסיומן 13 שנה במהלכן מי שהפעיל את הערוץ הייתה חברת החדשות של ערוץ 2

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר