חדשות כיפה

"באהבה ובאמונה" צנזרו את פניה של רות פוגל ז"ל

במודעה שפורסמה בעלון, לקראת האזכרה לציון 11 חודשים לרצח חמשת בני משפחת פוגל, צונזרה תמונתה של אם המשפחה, זאת מטעמי צניעות. הרב נבון: "לא אכניס את העלון הזה לבית הכנסת שלי"

צילום:

העלון "באהבה ובאמונה" המתפרסם השבת בכל רחבי הארץ, צנזר את תמונתה של רות פוגל ז"ל, במודעה שפורסמה בעלון לקראת האזכרה של חמשת בני משפחת פוגל מאיתמר.

במודעה שפורסמה לקראת האזכרה לציון 11 חודשים לרצח, נראים פניהם של אהוד פוגל ושל שלושת ילדיהם של אהוד ורות - יואב אלעד והדס ז"ל שנרצחו כולם בפיגוע על-ידי שני מחבלים מן הכפר עוורתא. רק פניה של רות פוגל ז"ל, טושטשו ככל הנראה מטעמי צניעות.

העלון "באהבה ובאמונה" היוצא לאור על ידי ישיבת "מכון מאיר", נוהג בדרך כלל שלא לפרסם תמונות נשים. בישיבה מלמד אביה של רות פוגל, הרב יהודה בן ישי. יצוין כי המודעה, שפורסמה גם בעלונים אחרים, הובאה ללא צנזור - למעט ב"באהבה ובאמונה".

המודעה המקוריתהרב נבון: "אל תקראו את העלון"

הרב חיים נבון, רב קהילת השמשוני במודיעין, הגיב היום להחלטת העלון וטען כי הוא "לא רואה כאן לא אהבה, לא אמונה ולא צניעות". לדבריו, "ילאה הפה מלתאר את העיוות ההלכתי, האמוני והנפשי שבמעשה הזה. לכן לא אתאר".

"לא אכניס השבת את העלון הזה לבית הכנסת שלי", קבע הרב נבון, שהציע "לכל מי שסולד מהמעשה הזה לנקוט במחאה הפשוטה ביותר - אל תקראו את העלון השבת! אל תפתחו אפילו בשביל לראות את התמונה המטושטשת. ותאמרו גם לחבריכם".

מ"מכון מאיר" נמסר בתגובה לכיפה כי "העלון 'באהבה ובאמונה' הוא עלון תורני המופץ ונקרא בתוך בתי הכנסת. בשל כך, מדיניות העלון היא לא לפרסם תמונות נשים בו. פרסום המודעה באופן זה נגרם בשל טעות אנוש ובלא כל כוונה לפגוע חלילה. המכון התנצל בפני המשפחה על כך וההתנצלות התקבלה בהבנה מלאה על ידי המשפחה".

עקבו אחרינו בטוויטר
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב אבינר לא מצטער | קתדרלת נוטרדאם צילום: shutterstock

למה איני מצטער על שריפת הקתדרלה - מכתב לנוצרי מאוכזב

קרא עוד