סגור

"אלימות זה לא רק להרים יד, אלא גם לסתום פיות של רבנים"

הרב יעקב דביר תקף בכנס של ארגון 'חותם' את מי שלטענתו מנסה להשתיק את הרבנים מלהביע את דעתם בנושאי להט"ב וההבדלים בין המינים, "יש הסתכלות שחדרה לעם ישראל, שמשפחה זה שני אנשים שחיים ביחד, לא משנה מאיזה מין"

משה ויסטוך
כח באדר התשעח
,
15 במרץ, 2018 17:16
אלימות נגד רבנים? הרב דביר

אלימות נגד רבנים? הרב דבירצילום: חותם

על רקע הדחתו של הרב צבי קוסטינר מתפקידו בקורס רבני מילואים, תקף אמש (רביעי) הרב יעקב דביר בחריפות את כל מי שלטענתו מנסה להשתיק את הרבנים וכינה זאת "אלימות".

"יש שוני בין איש לאישה, לא רק במבנה הגופני, גם בטבע הפנימי", אמר הרב שמשמש כר"מ בישיבת מצפה רמון, בכנס של ארגון חותם בנושא "חיזוק מעמד המשפחה והמלחמה נגד גופים לרדיקליים הפועלים לחיזוק קהילת הלהט"ב".

לדברי הרב, "יש הסתכלות אחרת של אומות העולם שחדרה לעם ישראל שאצלה בני אדם זה מה שרואים בחוש. שאצלה משפחה זה שני אנשים שחיים ביחד, לא משנה מאיזה מין. שמשפחה זה לא חייב להיות מעון של קדושה אלוקית. שמשפחה זה לא אפשרות שאיזה טבע רוחני אלוקי יצא אל הפועל".

עוד הוא אמר כי המגמה הרווחת כיום בעולם היא לחתור לכיוון "שבו אין זהויות. יש רק אינדיבידואל. האדם מכיר את עצמו. לא שייך לא מחובר. לא מחוייב לשום דבר. לזה כנראה התרבות צועדת. זו ממש שיטה אפלטונית ... הוא אומר כולם חיים בקומונה. כל הגברים וכל הנשים. אין צורך בהתייחדות משפחתית... זה מחיקת הזהות. מחיקת התכלית. תורתנו הקדושה אומרת אחרת. שבאדם יש צלם אלוקים שאין במדרגות החיים האחרות. שבאומה הישראלית יש סגולה מיוחדת. ובמשפחה יש שכינה ביניהם. 

הרב דביר הדגיש כי "כל מה שאנחנו אומרים הרבנים, המחנכים זה בשם ומתוך התורה. אנחנו מכבדים את הנשים בגלל הטבע המיוחד, הייחודי שלהן שאין לגברים.  והנשים אינן צריכות להיות גברים וגבריות. הן צריכות להיות נשים. כך זה במשפחה, בחיים ובצבא. האיש צריך להיות איש והאישה צריכה להיות אישה".

 בהמשך הוא תקף את כל מי שלדעתו מנסה להשתיק את הקולות שהוא ודומיו משמיעים, "אלימות זה לא רק להרים יד. אלימות זה גם לסתום פיות של רבנים ... להכפיש מישהו, לגחך את דבריו כי זה לא מוצא חן בעיני אחרים זה גם אלימות"

לסיום אמר כי "עם ישראל יחזור לטבעו. את הטבע אי אפשר לנצח. הוא יותר חזק מהכל. עם ישראל יחזור לאמונתו, לתורתו ... אנחנו אוהבים את כל עם ישראל. גם אחים ואחיות שאנחנו חולקים איתם ואנחנו חושבים שהם טועים".

15.03.2018

1. איזו שטות - אף אחד לא השתיק את הרב (אדם דתי)

הוא פשוט לא מוזמן להפיץ את דעותיו הרגרסיביות בצבא, בדיוק כמו ש"שוברים שתיקה" לא מוזמנים. שכולם ימשיכו להביע את דעתם כמה שרוצים, אבל לא בבמה צבאית.

דווח על תגובה לא ראויה
15.03.2018

2. הרב קובי, מחזקים ומעריצים, תלמידיך,ותלמידי כל מי שלא מפחד מהאמת. (יאיר)

דווח על תגובה לא ראויה
15.03.2018

3. הראשונים שסותמים פיות באלימות זה אנשי הר המור (דודו)

קובי דביר היכבד ושב בביתך. את הטרור שאתם מפעילים על מי שחולק על דעתכם אי אפשר לתאר במילים

דווח על תגובה לא ראויה
15.03.2018

4. התנצלות הרב נשמט לי. הרב קובי דביר. (דודו)

דווח על תגובה לא ראויה
15.03.2018

5. אלימות מילולית (משה)

אלימות זה גם כשרבנים פותחים את פיהם--שלא לענין. כל רב יכול להגיד מה שהוא רוצה--הוא אינו יכול לדבר בפומבי נגד מדיניות של הגוף בו הוא משרת--זה גם לא הגון. ולרבנים מותר ורצוי לנהוג בהגינות.

דווח על תגובה לא ראויה
16.03.2018

6. ל1, לא צריכים להגיד לאדם תסתום את הפה ע"מ לסתום לו את הפה, ישנם "תמריצים" (צבי יהודה כץ)

דווח על תגובה לא ראויה
16.03.2018

7. ל3 מי שיורה אש על תלמידי חכמים שלא יצפה לקבל גלידה!! ת"ח שנוקם ונוטר חוגרים על המותנים. (נפתלי צבי חימוביץ)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר


Warning: array_rand(): Second argument has to be between 1 and the number of elements in the array in /srv/sites/kipa.co.il/public_html/footer.php on line 553

Notice: Undefined index: in /srv/sites/kipa.co.il/public_html/footer.php on line 554

Notice: Trying to get property of non-object in /srv/sites/kipa.co.il/public_html/footer.php on line 560

Notice: Trying to get property of non-object in /srv/sites/kipa.co.il/public_html/footer.php on line 560

קרא עוד