אלו האישים שינכחו בוועדת השרים לשילוב בני העדה האתיופית

רבני הקהילה האתיופית החליטו על שורה של רבנים אשר ינכחו בוועדת השרים שתבחן שילוב בני העדה וקידומם

חנן גרינווד, כיפה 04/06/15 20:46 יז בסיון התשעה

Shutterstock, צילום: Shutterstock
Shutterstock, צילום: Shutterstock

לאחר שהשבוע הוחלט על הקמת וועדת שרים מיוחדת אשר תבחן את שילוב בני העדה האתיופית וקידומם, החליטו רבני הקהילה האתיופית כי נציגיהם יהיו רבנים, אשר עוסקים בשירותי הדת לעדה באופן יום יומי, זאת על מנת לתת תמונת מצב לגבי שירותי העדה הניתנים לעדה.

ההחלטה של רבני הקהילה מגיעה על רקע טענות בפתח תקווה ובמעלה אדומים על כך שהרבנות אינה נותנת להם להירשם לנישואין. למרות שוועדת בדיקה של רבנות הראשית ושל המשרד לשירותי דת הפריכה את הטענות, החליטו רבני העדה כי נציגי הדת של הקהילה האתיופית בישראל הם שיספקו את התמונה המלאה של השילוב בתחום הדתות.

אתמול קיימו במשרד לשירותי דת כינוס של רבני הקהילה, בו דנו על נושאי המחאה. הרבנים הביעו את הזדהותם עם תחושות המחאה אבל ברצונם להשרות רוח מפשר מגשר בין חלקי האוכלוסייה מול המתלהמים והמתסיסים בתוך הקהילה. עצם הימצאותם של נציגי רבני הקהילה בוועדה זה בעצמו ישפיע על רוח הדיון שיתקיים.

בכינוס השתתפו רובם הגדול של רבני הקהילה אשר היו תמימי דעים ובדעה אחת לגבי חשיבות הנושא, ואולם מקצת הרבנים שהוזמנו כמו כולם סירבו להיות נוכחים בכינוס מאינטרסים אישיים שלהם. לאחר הדיונים נבחרו הנציגים: הרב אלון נגוסה והרב אמיר מנגיסטו, והרב שגיא כבדה כמ"מ.

(צילום: דוברות המשרד לשירותי דת)

"בתקופה האחרונה התפרץ גל המחאה של אזרחי ישראל ממוצא אתיופיה על כל העוולות שהיו וקיימים נגדם בכל התחומים, כגון: בחינוך בקליטה בתעסוקה וכד'. בין היתר גם נושא שירותי הדת", מסר הרב יוסף הדנה, הרב הראשי של העדה האתיופית.

"בדיונים שהתקיימו עם נציגי הקהילה, ראש הממשלה ביקש שיגבשו נציגות כוללת מכל הארוגניים על מנת שיציגו את דרישותיהם מול ראש הממשלה. כאגף האמון על מתן שירותי דת לקהילה ואחראי על רבני הקהילה והקייסים ראינו לנכון כי יש צורך שקולם של הרבנים נותני השירות לקהילה ישמע גם בפורמים הללו".

במקביל, גם השר דוד אזולאי החליט לבדוק את הנושא במטרה להביא לפתרון מלא של הבעיה ככל שישנה. "רבנות מקומית שיתברר שנתנה יד לאפליה בתחומה תישלל ממנה הסמכות לבצע רישום נישואים", מבהיר השר אזולאי.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר