סגור

אין גבול לבושה: "בקהילה" החרדי צנזר נשים שנספו בשואה

העיתון החרדי פרסם את אחת התמונות המפורסמות מתקופת השואה, תוך שהוא מצנזר את פניהן של היהודיות שהופיעו בה. עורך השבועון מצטדק: "הבאנו לקוראים רק מה שהם צריכים לראות"

אורי פולק, כיפה
טז בניסן התשעג
,
27 במרץ, 2013 18:07
מתוך המגזין

מתוך המגזיןצילום: מתוך המגזין

העיתון החרדי ”בקהילה“ צנזר את פניהן של נשים בתמונה המפורסמת מתקופת השואה, בה נראה ילד יהודי המרים את ידיו בגטו וורשה, כשלצדו ומאחוריו יהודים ומסביבם חיילים נאצים. התמונה, שפורסמה בגיליון החג של ”בקהילה“, עברה צנזור - בה טושטשו פני הנשים שהופיעו בה.

התמונה המפורסמת, שהפכה ברבות השנים לאחד מסמלי תקופת השואה, צולמה ככל הנראה לאחר מרד גטו ורשה שפרץ לפני כשבעים שנה, בערב ליל הסדר. היהודים שצולמו בה נכנעו בדרך לאומשלגפלאץ, משם נשלחו למחנות ההשמדה.

התמונה המצונזרת (צילום: מתוך המגזין)

לצד התמונה המצונזרת ראיינו ב“בקהילה“ את אריה סימונסון, שטען כי זיהה עצמו כילד המפורסם שמרים ידיים בתמונה, לאחר שבמשך שנים החוקרים התקשו לזהות את הילד. בראיון לעיתון החרדי הוא תיאר את זוועות התקופה.

העיתונאי יצחק טסלר מ-Ynet, שדיווח על הצנזור, ראיין את עורך השבועון החרדי, אברהם דב גרינבוים, שהסביר כי "הטור נסוב על נשוא התמונה, אריה סימונסון, וככזה אין טעם להביא את כל התמונה מסביב, כשאנו ביקשנו להדגיש בעיקר את הילד העומד חסר אונים. יחד עם זאת, אנו מכבדים את זכר קדושי השואה, ולהבדיל - מכבדים את קוראינו, ומביאים בפניהם רק את מה שהם צריכים ורוצים לראות".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ח"כ איימן עודה, מגן על על הפלשתינים ומזהיר מפני ישראל צילום: פלאש 90, הדס פרוש

איימן עודה לפלשתינים: "ישנם פוחזים קיצונים היורים לעבר בני עמנו"

קרא עוד