אושר בכנסת: אסור לרבנים לגבות תשלום על עריכת חופות

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שניה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ שולי מועלם האוסרת על רבנים עובדי ציבור לגבות תשלום על עריכת חופות. מועלם: אין שום סיבה לקחת מהזוגות עוד כסף

חנן גרינווד, כיפה 04/11/14 09:30 יא בחשון התשעה

אושר בכנסת: אסור לרבנים לגבות תשלום על עריכת חופות
Shutterstock, צילום: Shutterstock

מליאת הכנסת אישרה אמש (ב') בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ שולי מועלם, האוסרת על רבנים עובדי ציבור לגבות תשלום על עריכת חופות.

לעיתים , רבנים העובדים במועצות דתיות וברשויות המקומיות ומקבלים על כך שכר, גובים תשלום נוסף מזוגות נישאים בעבור עריכת טקס הנישואין.

כיום כשזוג מתחתן, הוא זכאי לקבל שירות מרב השכונה או רב העיר שלו. ישנה אגרת חובה של 700 ש״ח שמשלמים עבור שירות עריכת החופה. לפי הצעת החוק שהתקבלה, רב שקיבל תמורה או טובת הנאה אחרת בעד טקס נישואין שערך בניגוד להוראות, יהווה הדבר עבירת משמעת לפי הדין המשמעתי החל עליו.

רב לא יהיה רשאי לקבל כל תמורה אלא לאחר שקיבל היתר לעבודה פרטית, השלים את מכסת טקסי הנישואין שנקבעה לו ומילא את הוראות השר לשירותי דת הנוגעות לרישום ודיווח של טקסי הנישואין.

בנוסף, נקבע כי המידע בדבר זכויות בני זוג שנרשמו לנישואין, לרבות הזכות לקבל שירותים של עריכת טקס נישואין ללא תמורה, יוצג במקום בולט במשרדי הרישום.

"יוקר המחיה הוא גם יוקר החתונה ובמצב היום אין צורך להכביד על הזוגות הנישאים שכבר משלמים אגרה, אין שום סיבה לקחת מהם עוד כסף”, אמרה מועלם. "זהו עוד צעד קטן מיני רבים שהבית היהודי מתקנת לטובת שיפור שירותי הדת בישראל".

בקריאה שלישית תמכו בהצעה 29 ח"כים ו-3 התנגדו.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר