אורי אריאל: "רבין נתן את כל חייו לעם ישראל"

יותר מעשרים שנה לאחר רצח רבין, שר החקלאות אורי אריאל ביקר לראשונה במרכז המבקרים לזכרו של ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין

אפרת קרסנר, כיפה 03/04/16 11:21 כד באדר ב'

אורי אריאל: "רבין נתן את כל חייו לעם ישראל"
באדיבות המצלם, צילום: באדיבות המצלם

״ראוי שכל אזרח ישראלי יגיע לפה ללמוד ללמד לשמור ולעשות דמוקרטיה בדרך השלום״ - כך חתם שר החקלאות אורי אריאל, בספר המבקרים של המוזיאון לזכרו של יצחק רבין.

יותר מ20 שנה אחרי רצח ראש הממשלה יצחק רבין ז״ל, אז שימש בתפקיד מזכ״ל מועצת יש״ע, הגיע ביום שישי האחרון השר אריאל לביקור ראשון במרכז יצחק רבין. השר אריאל סייר במקום עם קבוצת חברים ביניהם הזמר הנודע יהורם גאון, שביקר במוזיאון יחד איתו לראשונה. הסיור במרכז יצחק רבין ארך כשעה וחצי ועורר עניין רב והתרגשות בקרב המשתפים.

בסיום הסיור נפגש השר אריאל עם דליה רבין, בתו של יצחק רבין ז״ל, העומדת בראש מרכז המבקרים. בשיחה עימו אמרה רבין כי היא מצרה על כך שהציבור הדתי לאומי ובהם גם בתי הספר בחמ״ד, נמנעים מלבקר במוזיאון ומקווה כי לאחר 20 שנה של נתק עם המגזר, המציאות תשתנה ויפתח דף חדש.

השר אריאל אמר בסיום כי הוא נרגש מהביקור במרכז רבין הפועל לחזק את השיח בין ימין ושמאל במיוחד בימים בהם השיח הציבורי קשה במיוחד: ״הכרתי את יצחק רבין כשר ביטחון וכראש ממשלה, היו ימים בהם הסכמנו וגם ימים של תהומות קשים, אבל חשוב להגיע לכאן למרכז רבין כדי להכיר ולדעת מה היה. בעיקר הצעירים והצעירות שבקושי יודעים וזוכרים. מותר גם להתווכח אבל מתוך כבוד הדדי ומתוך הערכה ולדעת שאנחנו נמשיך ביחד לבנות את מדינת ישראל ועם ישראל״.

את יחסי הציבור למגזר הדתי של המוזיאון לזכרו של יצחק רבין מנהלים יחד, אריק בן שמעון, יועץ התקשורת לשעבר של השר אורי אריאל ואסי טלמון, יועצו לשעבר של השר אורי אורבך ז"ל. עובדה שעשויה להסביר את הביקור של אריאל במקום.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר